Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як виховати дітей-геніїв: корисні поради для тернополян (ФОТО)

Хто з батьків не мріє мати дитину-вундеркінда? Як виявляється, це абсолютно реально.

Аби впевнитися у цьому, ми підготували ряд порад, які допоможуть виховати дитину справжнім генієм.

Проте є батьки, які не читають тематичних форумів і педагогічних книг, але їхні діти дуже часто стають геніальними. Психологи вирішили розібратися, в чому таємниця цих сімей, і опублікував список їхніх особливостей.

1. Заохочення самостійності

У звичайних сім’ях впевнені, що дитині забезпечений успіх, якщо вкласти в його голову розуміння «Я можу все». Але куди важливіше вкласти в голову дитини істину «Я можу все сам».

Завдяки такому типу мислення дитина буде знати, що вона не просто йде в майбутнє, а будує його.

2. Почин трудний

А шлях до цієї самостійності лежить через те, що їхні дитячі починання леліють і дбайливо зберігаються. Якщо дитина за щось взялася, скільки б її не було років, батьки її підтримують і підбадьорюють.

Якщо щось не виходить, старші родичі нагадують: добрий початок, малюку.

3. Довіра — найкраща похвала

Як же плекати і заохочувати починання? Не цукеркою ж дитину за звершення нагороджувати.

Потрібно пам’ятати, що для дитини, яка робить перші кроки в якомусь починанні, найцінніша похвала — довіра. Якщо малюкові починають цілком довіряти якусь справу, значить, він достатньо в цьому досяг успіху.

4. Зовнішнє — не головне

Ще одна важлива відмінність полягає в тому, що майбутніх геніїв ніколи не зациклюють на зовнішньому.

Справа в тому, що утримання дитини в ідеально чистому вигляді — заняття, що забирає занадто багато сил і в матері, і в її чада. А між іншим, на думку мудрих мам, ніякої користі для розвитку особистості чистий одяг не дає. До того ж самим дітям абсолютно начхати, як вони виглядають.

5. Прийняття неохайності

Навколо дітей теж часто панує хаос, який нікого з мудрих батьків не роздратує. Тут розуміють: діти неохайні і поруч з ними завжди щось падає, проливається, прокидається і брудниться.

Тому замість того щоб зациклити дітей на чистоті будинку, їм дозволяють жити в комфортних умовах, поступово розповідаючи про користь порядку.

6. Батарейки повинні сідати

Звичайні батьки під час прогулянки часто кричать дітям «Не лізь», «Не чіпай», «Вгамуйся».

Однак мудріші батьки знають, що дитина має виплеснути всю свою невгамовну енергію в дитинстві. Тоді у дорослому житті їй буде простіше бути наполегливою в якомусь одному починанні.

7. Розумна свобода

Можливо, геніям в дитинстві справді було занадто багато дозволено. Однак є межі, за які не можна виходити навіть такій дитині, і стосуються вони поваги до старших.

Навіть якщо ви вирішили не лаяти дитину й заохочувати всі її починання, у випадку образи старшого родича треба бути жорстким, щоб окреслити рамки дитячої свободи самовираження.

8. Тато головний, а мама — разом з ним.

Повагу до старших потрібно прищеплювати якомога раніше. Діти повинні бачити, що на першому місці в сім’ї — тато з мамою і все, що вони роблять.

Так нащадки не будуть у майбутньому висіти на батьках з криками «зроби» і «хочу», а будуть намагатися всього добиватися самостійно.

9. Дитячий самоконтроль існує.

Замість того щоб карати дитину через позбавлення чогось, краще створити правила, які обіцяють чаду якусь вигоду за правильні вчинки.

Якщо дитина не живе у вузьких рамках заборон і покарань, вона вчиться коригувати поведінку заради свого ж блага.

10. Ніщо не залишається непоміченим.

Сучасні психологи радять не хвалити дитину за кожну каракулю, стимулюючи її таким чином до розвитку. Однак батьки майбутніх геніїв впевнені, що потрібно заохочувати будь-які звершення.

Навіть якщо такій мамі її чадо принесе кілька незрозумілих мазків на шматку зошитового листа, вона знайде в картині плюси і, що важливо, похвалиться цим твором перед іншими родичами.

 

На Тернопільщині люди спокушають крадіїв

У Тернополі відбудуться історичні читання