Мережа Інтернет сьогодні дозволяє не лише отримати необхідні знання, чи знайти важливу інформацію, а й навіть заробити. Перелік онлайн-вакансій настільки великий, що кожен зможе знайти щось для себе.
Дохід фрілансера напряму залежить від обсягу виконаних робіт. Вартість визначається за 1000 знаків без пунктуації та пробілів, тобто за 1000 букв. Мінімальна ціна становить 3-4 гривні, тоді як максимальна – від 250 гривень за 1000 знаків.
Найменше оплачується копіпаст – до двох гривень за один переопублікований матеріал, а от найбільше – переклади – від 50 гривень за сторінку формату А4.
Варто зважати і на тему, стиль викладу, актуальність та оперативність тощо. Доплату фрілансери можуть отримувати і за кількість переглядів, але тут все залежить від роботодавця.
Веб-верстальник – програміст. Таких людей називають по-різному: веб-верстальник, програміст, “автор” сайтів тощо, проте суті роботи це не змінює. Головним обов’язком програміста (найпоширеніша назва серед усіх) є створення сайтів та забезпечення їх технічної підтримки.
Заробіток тут теж залежить від кількох аспектів. По-перше, виду сайту (сайт-візитка, інтернет-магазин, блог, новинний портал тощо). По-друге, від бази, на якій він буде розташований (WordPress, Joomla, HomePage тощо). По-третє, від обсягу робіт, виконаних під час забезпечення технічної підтримки.
В середньому, за створення сайту можна отримати “чистими” від двох до десяти тисяч гривень, а за технічну підтримку – від 500 гривень щомісячно.
Перекладач. Я уже згадувала перекладачів, проте тут дещо інше. Зараз існує безліч сайтів знайомств, які шукають у свій штат людей, які від імені кандидаток (зазвичай “наші” сайти пропонують заможним закордонним чоловікам знайомитися з українками) спілкуватися із чоловіками англійською мовою.
Специфіка цієї роботи полягає у тому, що для її виконання достатньо знати англійську мову на рівні Intermediate (середній). Оплата нараховується за кількість повідомлень, які вам надсилає співрозмовник. В середньому за одне повідомлення – 10-12 гривень.
Варто зазначити, що при такому спілкуванні категорично забороняється піднімати питання фінансового достатку та еротичної тематики.
Веб-модель. Робота підходить лише для дівчат (принаймні із чоловічими “вакансіями” я не зустрічалася) із гарною зовнішністю. В їх обов’язки входить під час робочого дня перебувати перед веб-камерою та спілкуватися з усіма охочими (найчастіше чоловіками) у приватних повідомленнях та загальному чаті. За додаткову винагороду дівчата можуть виконувати різні забаганки. У цій сфері існують канали (так називають відеочати), де дівчата при спілкуванні на камеру повинні оголюватися.
За годину такого спілкування красуня може заробити від 100 до 2000 гривень, а якщо співпрацювати із закордонними ресурсами – то і до 5-7 тисяч гривень.
Бета-тестер. Однією із найбільш прибуткових “професій” є бета-тестер. Тестують тут все, що завгодно, починаючи від комп’ютерних ігор до програм, програмного забезпечення і, навіть, вірусів.
За один тестер-проект виконавець отримує від 500 доларів і це при тому, що на роботу витрачається близько 300-500 годин, а то і менше (графік тестер вибирає сам).
Відео-блогер. Є люди, для яких відео-блог просто хобі і розвага, а є і ті, для кого це повноцінна робота. Зазвичай такі блогери рекламують певні продукти, послуги тощо, отримуючи кошти безпосередньо за матеріал та кількість переходів на сайт рекламодавця.
Особливою когортою можна вважати відео-блогерів – бета-тестерів. Їх обов’язком є ведення каналу у мережі, на якому буде транслюватися тестування нових комп’ютерних ігор. За годину гри-тестування “працівник” отримує від 100 гривень, а також відсотки за перегляди. В середньому заробітна плата блогерів-тестерів становить від 16-18 тисяч гривень в тиждень.
Азартний гравець. Сьогодні в мережі є безліч онлайн казино, які пропонують не лише гарно відпочити, але й добре заробити. Вигідні умови та гарна коефіцієнтна ставка і справді дозволяють виграти сотні, а то і тисячі гривень (взагалі-то рублів, або доларів, оскільки українську валюту там не приймають). Проте зауважу, що шанси програти там такі ж, як і виграти.
Христина Слота
This website uses cookies.