Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

За останні роки кількість курців на Тернопільщині зменшилася

Дослідження науковців свідчать – все більше українців відмовляється від згубної звички.

Докладніше про дослідження – Лілія Олефір, виконавчий директор громадської організації “Життя”.

– То на скільки в нас поменшало курців?

– У порівнянні з 2010 роком, у 2017-му частка дорослих курців зменшилася на чверть. Якщо у 2010-му курили 49,6% серед чоловіків, то у 2017-му цей показник знизився до 39,7%. Серед жінок щодня курить 8,8%, а сім років тому таких було 10,5%.   Кількість курців серед підлітків у віці 15 – 17 років також зменшилася – з 20 до 12 відсотків. Це важливо, адже 90% усіх курців починають палити у віці до 18 років.

– Чому люди кидають курити?

– По-перше, через зростання вартості акцизів на тютюн і, відповідно, цін на сигарети. Як виявилося, це найефективніша стратегія боротьби з курінням. Адже молодь не починає курити через високі ціни, а ті, хто вже курить, задумуються над тим, щоб кинути.   Крім того, у 2012-му заборонили курити в кафе та ресторанах. Тоді ж обмежили рекламу спонсорства тютюнових виробів в Україні. Зрештою, підвищилася обізнаність населення щодо шкідливості куріння.   Та й імідж, який створюється зусиллями тютюнових компаній, уже відходить на задній план. Курити – це вже давно не модно! Щороку від хвороб, спричинених цією звичкою, у світі помирає понад 7 мільйонів осіб, а в Україні – 85 тисяч. З них 82 тисячі – це чоловіки і 3 тисячі – жінки.

– А в порівнянні з іншими країнами світу ми дуже багато куримо?

– У нас налічується 7,2 мільйона курців, які палять щоденно. Це 20% населення. Приміром, в Австралії та Великій Британії курить 15 – 16 відсотків населення. Серед 53-х країн європейського регіону за поширеністю куріння Україна посідає 14 – 15 місця. Однак у нових рейтингах ми будемо на кращих позиціях.

Юлія Голодрига

На Тернопільщині “чорні археологи” шукають скарбів

Тернопільщина в лідерах: назвали області, де найбільше зросли ціни на продукти