Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Українські діти: вся правда про зниклих (СТАТИСТИКА)

Лише за офіційною статистикою щороку у світі зникає понад мільйон дітей. З кожним днем цей показник лише невтішно зростає. Так, в Україні з початку року офіційно зафіксовано 5075 зникнень неповнолітніх. 

Статистику про більше, як 5 тисяч зниклих дітей за цей рік оприлюднив замглави Національної Поліції Костянтин Бушуєв.

“Якщо в 2015 році в Нацполіцію надійшло понад 4,5 тисячі повідомлень про зникнення дітей, то в минулому році таких повідомлень було близько 6 тисяч. За 8 місяців цього року в поліцію вже надійшли 5075 повідомлень про пропажу дітей. Треба сказати, що ми маємо визначену позитивну динаміку в частинах їх розробок”, – заявив Бушуєв.

За офіційною статистикою, в світі пропадають мільйони дітей, і з кожним роком цифри швидко ростуть. За даними міжнародних правозахисних організацій, в середньому в Європі щорічно зникає більше 70 тисяч неповнолітніх, в США – близько 800 тисяч. При цьому в ГУ Національної поліції відзначають, що порівняно з минулим роком в області кількість зниклих дітей збільшилася втричі. Але – не варто собі малювати в свідомості сцени насильства, вбивства або чогось страшного.

Важкі підлітки

В поліції відзначають – 75% зниклих дітей – це підлітки у віці 13-17 років, які їдуть з дому.

Підлітків, що втекли з дому, можна розділити на дві групи – одні йдуть з інтернатів і неблагополучних сімей. У інших перехідних вік – а тут може бути і перша любов, і непорозуміння з батьками і бажання самостійності.

За статистикою 86% дітей вдається знайти в перші дні після пропажі.

В департаменті по справах неповнолітніх Нацполіції радять, якщо так трапилось, що у вас пропало дитя, потрібно діяти негайно – відразу звернутися з заявкою і фотографією зниклого в місцевий райвідділ поліції.

Найнебезпечніший міф про пошук зниклих дітей – це переконання, що звернутися до поліції можна тільки на третій день після зникнення дитини.Більшість дітей знаходять протягом дня, якщо поліція оперативно відреагує, а батьки, не впадаючи в паніку і з холодним розумом, проаналізують складну ситуацію.

Багато батьків, як тільки розуміють, що дитина пропала, впадають в паніку, і стараються самостійно її шукати. Зателефонувавши всім знайомим, друзям і родичам.

У поліції застерігають від самостійних пошуків, як правило, вони, закінчуються безрезультатно. Якщо тільки дитина, не забула нагадати батькам, що йде до бабусі, чи до друга.

Після звернення до поліції, до роботи терміново приступає слідчо-оперативна група в повному складі.

Слідчі збирають інформацію про зниклу дитину: звички, інтереси, стан здоров’я, аналізують про що останнім часом говорила дитина і чи з задоволенням ходила до школи. В домі, де перед зникненням знаходилась неповнолітня дитина, знімають відбитки пальців.

Дільничі перевіряють прилеглі території – підвали, люки підземних комунікацій, зруйновані будівлі, траншеї, кар’єри з піском та глиною тощо. До пошуку також підключаються співробітники ГАІ, які опитують власників автотранспорту.

На першій стадії пошуку, яка не перевищує 24 годин, міліція збирає інформацію та шукає зниклу дитину в місцях її найбільш вірогідного виявлення. Якщо з дня на день операція не дає результату, дитину оголошують в розшук, як пропавшу безвісти.

Щомісячно в поліцію поступає в середньому 400 заяв про зникнення дітей. Всього в 2016 році їх було 5928. З них 4719 дітей знайшли протягом перших днів. Частина дітей повернулася до дому, когось знайшли через кілька днів. А частину – ні: когось украв власний батько у мами, хтось став жертвою недбайливості, а про когось взагалі нічого не відомо до сих пір.

Але раніше в кримінальній поліції по справах дітей працювали близько 3 тисяч чоловік, зараз – 1,3 тисячі.

Дитяча безпечність, доросла недбалість

Набагато страшніше, якщо зникає малюк у віці від немовляти до 7 років.Тут дійсно є причина для паніки. Перша версія, яку оперативно перевіряє поліція – це стосунки між батьками. Нерідкі випадки, коли дитину просто не можуть між собою поділити мама і тато.

Багато хто пам’ятає історію киянки Катерини Кормич – у матері забрали 4-річну дочку просто на вулиці бандити, найняті батьком дитини. Дівчинку посадили в машину і відвезли до тата – зараз вона в іншій країні.

Друга версія – дитина загралася і заблукала, впала в яму або колектор.

Тут показова недавня історія братів Левенчук – 3-річного Данила і 4-річного Андрія з села Глиниці, Радомишльського району, Житомирської області. Дітей знайшли через кілька днів в річці, вони потонули – хлопчики просто без дозволу пішли з двору на річку. Їх тіла знайшли через кілька місяців.

Тут грає роль неуважність і недбалість дорослих.

А ось третя версія дійсно найстрашніша – дитину викрали або вбили

У 2014 році в Дніпрі і волонтери і поліція розшукували 15-річну школярку, яка пішла до репетитора, але у вчительки вдома так і не з’явилася. Через кілька днів з’ясувалося, що дівчинку по дорозі до репетитора зустрів наркоман, жорстоко вбив і розчленував школярку – а останки тіла порозкидав по сміттєвих баках.

До сих пір в селі Барабой, Овідіопільського району, Одеської області шукають зниклого у віці 1,5 років Микиту Старікова. Дитина зникла в березні 2013 року і до цих пір не знайдена.

“Одна з причин, за якою крадуть дітей – для того щоб дитина просила милостиню на вулиці. Тільки за минулий рік до правоохоронців надійшло 14 заяв про використання малолітньої дитини в цьому виді бізнесу. І це тільки те, що потрапило в офіційну статистику. Скільки насправді дітей зайняті в цій сфері – невідомо”, – говорить дитячий омбудсмен Микола Кулеба.

Він закликає не проходити повз жебраків з дітьми, які просять милостиню, звертатися в Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, на Урядовий контактний центр або просто зателефонувати і викликати поліцію.

Бойові дії на сході країни теж стають причиною зникнення дітей. Але одна справа загубитися під час обстрілів і зовсім інша справа, коли дітей навмисно вбивають проросійські найманці.

Історія 16-річного школяра Степана Чубенко тут дуже показова. Школяра з Краматорська розстріляли бойовики “ДНР” в 2014 році за участь в патріотичних мітингах. Тут батькам можна дати тільки одну пораду – будь-якими шляхами вивозити дітей на підконтрольну Україні територію, особливо якщо ви патріот, який підтримує Україну або Майдан

Зниклі назавжди …

Є й особлива категорія дітей – які пропали давно, але ні діти ні їх тіла так і не були знайдені.

З 2000-го року в поліцейських базах даних числиться 16 таких зниклих без вести дітей. Ніхто навіть приблизно не може сказати, що з ними трапилося, де вони або їх останки і чи будуть вони знайдені.

Статистика свідчить, що навряд чи вони живі і коли-небудь будуть повернуться додому ….

У 2011 році в Києві пропала 9-річна Інна Лук’янович. Вона гостювала у бабусі і пішла на Солом’янський ринок за молоком – пропала по дорозі. Кілька років і поліція, і волонтери шукали дитину, опитували всіх, хто міг бачити дівчинку, переглядали записи з камер відеоспостереження, підозрювали навіть найближчих родичів, але все марно. Інну шукають досі …

Дитячий омбудсмен Микола Кулеба радить батькам не випробовувати долю дитини і власні нерви, бути завжди поруч з малюком, дотримуватися простих правил безпеки.

“Радив би не залишати дітей до 7 років одних або з малознайомими людьми. У будь-якому віці потрібно вибудовувати з дитиною довірливі відносини. Обговорювати з дитиною – як варто реагувати на незнайомих людей або на їх пропозиції, до кого варто звертатися в разі надзвичайної ситуації. Упевнений,багатьох би трагедій вдалося уникнути”, – говорить Кулеба

Волонтер і координатор Громадянської організації “Всеукраїнська співдружність “Пошук зниклих дітей” Олена Компалова вже 5 років разом з іншими волонтерами допомагає шукати зниклих дітей.

“Говоріть з власною дитиною – про її життя, проблеми, настрої. Спілкування завжди важливо. 95% зниклих дітей знаходять в першу добу пошуків. Якщо за добу дитини не знайшли, підключаються волонтери. Причин, за якими зникають діти, чимало. Найчастіше з будинку або притулку тікають підлітки. Хтось біжить від батьків-п’яниць і нерозуміння в родині, когось жене жага до пригод. Іноді діти просто губляться, або їх викрадають. Є випадки, коли вони стають жертвами тортур, знущань, насильства з боку психічно хворих людей. Не секрет, що у час військових дій діти і батьки губляться частіше”, – говорить волонтер.

Мобільні оператори на допомогу

30 серпня, Нацполіція і один з мобільних операторів підписали меморандум про створення проекту з пошуку зниклих дітей.

Проект спочатку буде працювати в пілотному режимі, а потім повноцінно запрацює інформаційний сервіс з пошуку зниклих дітей. Сервіс спершу буде функціонувати в пілотному режимі на території Києва. Його запуск очікується 15 вересня. В рамках проекту Нацполіція розробить модуль пошуку дітей, тоді як мобільний оператор шляхом смс-повідомлень буде інформувати своїх абонентів про зниклих дітей, якщо вони знаходилися поряд з місцем зникнення дитини.

“Цей модуль за своїм функціональним призначенням дає можливість вносити, обробляти і обмінюватися інформаційними даними про зниклих дітей. У свою чергу, компанія за допомогою послуги, що функціонує на базі смс-повідомлень, допоможе правоохоронним органам України оперативно повідомляти про зниклих дітей абонентів мобільного оператора, які могли перебувати поруч з місцем зникнення”, – йдеться в повідомленні.

А поки і волонтери, і поліцейські і дитячий омбудсмен закликають батьків бути на чеку – і не тільки з приводу своїх дітей, а й випадково побачених загублених або дітей що просять милостиню. Адже, як відомо, чужих дітей не буває.

На Тернопільщині найбільші зарплати пропонують торговим представникам та електрозварювальникам

На Тернопільщину призначили нового керівника силової структури