Ажіотаж та обговорення, викликані “Картою тернополянина” й різким підняттям цін, триває й до сьогодні. Проте з’явилися нові проблеми під час її виготовлення.
Як передає 0352, після численних обурень мешканців міста чергами, які постійно вишиковувалися в управління соцзахситу, влада міста пообіцяла, що до видачі карток долучаться ЖЕКи.
Люди, які подали туди свої документи, одразу отримували купон з інформацією, коли мають прийти за карткою. Здавалося, процес налагоджено.
Та виявилося, що всі, хто прийшов у свій ЖЕК учора на призначену дату, отримав облизня. В експлуатаційній контроі посянили, що краток їм досі не привезли, а коли привезуть – не знають, можливо наступного тижня, можливо, пізніше.
От тільки пізніше – це вже жовтень, а саме з 1 жовтня влада міста незрозуміло на яких підставах вирішила підняти ціни на проїзд у транспорті.
Зараз цю безглузду затію масово обговорюють в соцмережах. Люди наголошують, що для впровадження таких сумнівних проектів слід було провести громадські слухання, чого зроблено не було.
“Тернополяни, цікавить ваше ставлення до Картки тернополянина? Попри всі переваги, у яких красномовно переконують чиновники, не розумію її доцільності. Мовляв, цей документ забезпечить дешевший проїзд у громадському транспорті. Але чому проїзд має подорожчати без її наявності: в маршрутці – 6 грн., а в тролейбусі – 5 грн.?! Окрім того, якщо ти забув картку також потрібно платити більше? І чому проїзд має бути дорожчий для іногородніх, якщо вони – громадяни України і мають рівні права? Чи то я чогось не розумію ?
Пропоную владі взяти до уваги закордонний досвід. Скажімо, у Відні система оплати у громадському транспорті стимулює мешканців купувати місячний проїзний квиток, бо так справді вигідно, і неважливо, чи ти приїхав з іншого міста, Англії, Швеції чи Гондурасу.
А у нас чомусь все навпаки…”, – констатує Майя Юркевчи.