Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернополяни не вірять, що борг, нарахований “Водоканалом”, реальний

“Тернопільводоканал” нарахував  тернопільському пенсіонеру борг і подав до суду.  Той – в суді не встиг оскаржити. Тепер борг з мінімальної пенсії стягує виконавча служба. Через  той же борг чоловіку не дають субсидії. Та питання в іншому, кажуть його діти, чи був борг взагалі?

Діти сумніваються у тому, що борг  реальний. А глянути на список тих, хто «допоміг» водоканалу «вирахувати» борг, не можуть – водоканал каже, що таємниця.

– Я почала спілкуватись з батьком у 2015 році, коли  сусіди почали говорити, що десь його не видно вже багато днів, – розповідає тернополянка Ірина Сабітова. – Тоді пішли до нього у квартиру і знайшли його хворим. До того часу я не спілкувалась з ним, бо батьки розлучились, ще коли я була маленька. Він знайшов іншу жінку. Зрозуміло, що я десь була ображена.

Про життя батька знала все – люди розповідали. Тим більше, що чоловік жив в останні роки у тому ж будинку, що і мати з Іриною, але в іншому під’їзді. У 2010 році померла цивільна дружина, спільних дітей не було, чоловік жив сам.

– У 2015 році після відновлення спілкування ми дізнаємось, що у батька борг перед водоканалом, – додає пані Ірина. – Бо лічильника на воду не було, а ніби-то у 2013 водоканал із жеком робили перевірку, склали акт, і сусіди підписали, що у батьковій квартирі проживають троє людей. Відтак зробили перерахунок на трьох людей за шість місяців. Батько був не згідний. Попросив провести перевірку ще раз – перевірили і написали: постійно проживає одна людина, а двоє то живуть, то не живуть. То що це за така перевірка – то живуть троє чи ні? Батько платив за одну людину, і далі пішло-поїхало з тим боргом. Водоканал звернувся в суд,  ми двічі скасовували судові накази. Але вони подали втретє, мене не було тут, і відповідно ніхто цим питанням не займався. Так що із 1 січня 2017 року виконавча стягує із пенсії батька 244 грн.

Жінка каже, що хотіла глянути на перший акт, де написали, що у квартирі проживає троє людей. Однак у водоканалі сказали, що той документ може витребувати тільки суд. Але один із працівників водоканалу, вочевидь не дуже розібравшись в темі, чисто по-людськи сказав жінці –  в акті йдеться, що із батьком проживає жінка і донька.

– Тобто, виходить, що вони написали, що це я там з ним і мама проживала, – каже вона. – А як інакше трактувати? У той же часє купа свідків, які можуть засвідчити, що ми навіть не спілкувались і тим більше не жили там. Квартирантів там не було, іншої дочки у нього нема. Та й характер в нього непростий, аби хтось чужий погодився з ним жити.

Тим не менше, у 2015 році після відновлення спілкування діти таки поставили лічильники у  батьковій квартирі.

– Борг за їхніми підрахунками плюс судові витрати –  на сьогодні становить три тисячі, – додає вона. – Що цікаво, виконавча щомісяця стягує по 244 грн уже сім місяців, але на рахунок водоканалу з того часу прийшло тільки 300 грн. І відповідно через той борг субсидії він не може отримати, а забери з мінімальної пенсії щомісяця 200 грн, решту і так за комуналку платити треба, а жити йому за що? Це ж жива людина.

За її словами, вони могли б десь знайти додаткові кошти і оплатити, аби батьку не відключили воду, про що уже приходять попередження. Але тоді виходить, що родина згідна з тим боргом, якого, на їхню думку, не було.

– Батькові сусіди готові підтвердити, що батько проживав один і що ніхто з них не підписував у 2013 акт, – додає вона.

У КП «Тернопільводоканал» на запитання, чи фіксують родинну спорідненість у таких актах, чи зазначають, хто кому ким доводиться та чи можна отримати копію цього акту власнику житла, пояснили: в актах зазначають суто кількість мешканців, без будь-яких даних, вказування ступеня спорідненості і так далі. Ознайомитись та навіть отримати копію акту власник може, написавши відповідну заяву. Утім, у цій копії даних сусідів, що підписались, не буде – дані вилучають.

Коментар:
Олег КОПАНСЬКИЙ, інженер відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал”:

– Відповідні обстеження помешкань громадян, де відсутні індивідуальні засоби обліку спожитих послуг, проводяться для встановлення фактичної кількості проживаючих осіб. Правовою підставою проведення обстежень є рішення виконкому міської ради від 05.12.2012 року за № 2082, яким затверджено Заходи, спрямовані на вдосконалення механізму нарахування плати за надані житлово-комунальні послуги у випадку розбіжностей між фактичною кількістю проживаючих та зареєстрованих осіб, у помешканнях споживачів, де відсутні індивідуальні засоби обліку спожитих послуг. Даними заходами передбачено проведення нарахувань згідно з встановленими фактами розбіжностей між фактичною кількістю осіб, які проживають, та кількістю зареєстрованих в помешканні громадян за весь період, але не більше терміну позовної давності. У разі неможливості визначення періоду проживання осіб без реєстрації, нарахування за комунальні послуги проводять, починаючи з шестимісячного періоду, що передує даті складання акту. Донарахування не проводять у разі, якщо споживачем у місячний термін з дати складання акту про незареєстрованих осіб буде встановлено та зареєстровано індивідуальний засіб обліку води. Реєстрація лічильника проводиться лише після його опломбування контролером КП ”Тернопільводоканал”.

Василь КОГУТ, юрист:

– Проблема  трохи затягнулась, адже йдеться про акт ще 2013 року. Відтак зараз слід зробити усе можливе, аби таки оскаржити ухвалу, призупинити виконання судового наказу. А далі вже звертатись до суду і оскаржувати  акт, на підставі якого було здійснене нарахування. Там же вимагати усі документи, на підставі яких відбулось нарахування.

До слова, на момент публікації статті в “RIA плюс” від 30 серпня стало відомо, що сторони домовились. У водоканалі пішли на певні поступки батькові Ірини – тут проведуть перерахунок за період з боргом на двох, а не трьох людей, пише “20 хвилин”.

Юлія Тимошенко: Медична реформа – це геноцид української нації (ВІДЕО)

Тернополянин створив диво, яке справді вражає. Чоловік вклав туди частину своєї душі (ВІДЕО)