Матері викидають своїх немовлят на смітник

За 8 років існування «Вікна життя» туди не підкинули жодне немовля. Проте близько десятка новонароджених убили і викинули їхні рідні матері. За це у в’язниці ані дня не сиділа жодна. Священики кажуть, що Бог прощає гріх. Але відповідальність перед законом мусить бути.

Щонайменше двох немовлят викинули на смітник за останні місяці рідні мами.

Особи обох встановили. Обидві вже мали діток. В однієї дома чуло вже четверо, інша виховувала 5-річну доньку.

Нагадаємо, новонароджена дівчинка, мертве тільце якої батьки закопали в лісі на Гусятинщині, народилась живою. Дитя померло, захлинувшись фекаліями. Це трапилось у червні 2017 р.

У жінки вже було четверо дітей. Найстаршому 9 років, наймолодшому – три.

Тіло ще одного немовляти знайшли на сміттєзвалищі у Малашівцях. Матір правоохоронці знайшли за кілька днів – вона саме перебувала в одному з медзакладів. Проживає вона на масиві «Сонячний». І народити немовля в туалеті їй допомагала її мати.

  • Щодо обох порушені кримінальні провадження за ст. 117 Кримінального кодексу України, – повідомив начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. – Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

«Маму» з Білої врятувала амністія

Аби перевірити, чи отримують так звані матері реальний термін покарання, ми звернулись до Єдиного державного реєстру судових рішень. Шукали за останні п’ять років. І знайшли єдину (!) справу. Щоправда, і тут так званій матері вдалось уникнути в’язниці – допомогла амністія. Хоча провину вона повністю визнала, що чинить – усвідомлювала, незважаючи на юний вік.

Нагадаємо, 15 грудня 2013 р. 17-річна мешканка с. Біла, що в передмісті Тернополя, народила дитину в туалеті. Тільце вкинула до вигрібної ями. Дитина захлинулась фекаліями.

Через півроку суд визнав жінку винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 117 Кримінального кодексу України. Та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на три роки. Однак, одразу ж звільнив від покарання, призначивши «випробування» – строком на півтора року. Але невдовзі звільняє так звану юну матір від покарання на підставі ст. 1 Закону України «Про амністію у 2014 р».

Кількома роками раніше інша матір заколола новонароджену дитину ножицями і викинула у смітник на «Сонячному». Як з’ясувалось, жінка отримала «умовний» термін.

Як правило, такі «мами» отримують за вбивство своїх дітей лише умовні терміни. Або й взагалі через «намальовані» психічні післяпологові розлади та за допомогою адвокатів їх виправдовують.

За вісім років – жодної дитини

Післяпологова депресія – це більш надумано, так би мовити шлях захисту від кримінального переслідування, переконані медики. Бо вкрай рідко бувають психози під час вагітності. Як правило, вони з’являються значно пізніше, після пологів.

А жінки зазвичай приймають рішення позбутись свого немовляти, ще коли те перебуває у череві майбутньої матері. І все – через відсутність підтримки, страх осуду та необізнаність.

Альтернатива вбивству небажаної дитини є. Ще у 2010 р. в приміщенні у приймальному відділенні пологового будинку міськлікарні №2 облаштували «Вікно життя». Однак, за вісім років існування туди не підкинули жодної (!) дитини.

  • Була одна іногородня жінка, яка мала намір у «Вікні життя» залишити свою дитину, – розповіла голова благодійного фонду «Вікно життя» Ірина Жигунова. Однак, нам вдалось переконати її – вона забрала своє дитя. Зараз виховує трирічного синочка і щаслива.

Коментар

О. Олег КАРАТНЮК, священослужитель Церкви Святого Духа:

– Виправдань жінкам, які вбивають своїх дітей, немає, бо вони це роблять свідомо. І не важливо, чи це вбивство дитини, яка ще є в лоні, чи вже народженої. Бо дитя від самого зачаття вже має душу. Але є певне покаяння, яке церква приймає. Бог пробачає всім, хто щиро кається. Але відповідальність на законодавчому рівні такі жінки мають нести.

Стан афекту лише пом’якшує вирок. Але людина свідомо робить зло, і це розуміє. Не можна сказати, що вона не чує плач дитини і не бачить її. Гріх вимірюється наміром. Матір задумала позбутись свого дитя і 9 місяців роздумує над цим вчинком. Вона носить в собі цей намір. І свідомо обдумує рішення.

Немає такого гріха, який Бог не простив би при щирому каятті, але відповідальність людина мусить таки  нести.

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України. Стаття 117.

Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини під час пологів або відразу після пологів – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Довідка

Тим, хто опинився у скрутному становищі, готові допомогти у Тернопільському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де працюють психологи, педагоги і фахівці із соціальної роботи. Адреса: м. Тернопіль, вул. Медова, 3. Тел.: 23-55-92. Також працює телефонна лінія екстреної психологічної допомоги «Телефон довіри»: 43-31-00.

Джерело: “20 хвилин”.

Бойко Роман

This website uses cookies.