19 вересня 2017 року, згідно графіку роботи мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області у місті Бучач для жителів міста та району за участю в. о. начальника Головного територіального управління юстиції Тетяни Вовк та заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Світлани Бандури, відбулося консультування громадян у рамках проекту Мін’юсту – «Юстиція – відкрита для людей!».
Метою заходу є формування правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту. Під час зустрічі з громадянами працівники головного територіального управління юстиції та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ознайомлювали місцевих жителів зі створенням мобільних інформаційних пунктів у віддалених населених пунктах Тернопільщини з питань правового інформування населення. Розповіли про запуск з 01.09.2017 Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
Даний проект впроваджено Кабінетом Міністрів України з ініціативи Міністерства юстиції України, яке його реалізовує, з метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті.
Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!
Знаю свої права.
Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.
В рамках проекту проводиться інформування населення та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав громадян за найбільш актуальними напрямами.
Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.
Тетяна Вовк розповіла про те, що у планах працівників управління юстиції на найближчі місяці відвідати 461 населений пункт області, з метою надання консультацій та роз’яснень громадянам чинного законодавства та безоплатної вторинної правової допомоги, створення оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя в області, позицію Міністерства юстиції щодо якомога ширшого розголосу інформації про усі відомі факти спроб рейдерських захоплень, розроблене Мін’юстом та прийняте Парламентом законодавство, спрямоване на реформу системи реєстрації в Україні, що дало можливість запровадити сучасний та дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації та інше.
Мешканці міста мали можливість отримати відповіді на питання, що їх турбують. Зокрема щодо виконання рішень суду, стягнення аліментів, реєстрації права власності, оформлення спадкових прав та інші. Громадян особливо цікавили питання щодо впровадження в області сервісів Мін’юсту, таких як «Шлюб за добу», «Проставлення апостиля», «Видача свідоцтва про народження в пологовому будинку», «Державна реєстрація народження в закладах охорони здоров’я» та інші.
Також в рамках заходу проведено робочу зустріч із представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, під час якої обговорено проблемні питання та позицію Міністерства юстиції щодо якомога ширшого розголосу інформації про усі відомі факти спроб рейдерських захоплень, подальші шляхи реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».
З графіком роботи мобільних інформаційних пунктів у населених пунктах Тернопільської області можна ознайомитися на сайті головного територіального управління юстиції у Тернопільській області http://terjust.gov.ua/, на сторінці Facebook та у засобах масової інформації.