Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Картка тернополянина”: вся правда про оформлення

Місцеві жителі масово скаржаться на “дурдом”, який твориться в місцях оформлення “Картки тернополянина”.

Скаржаться на неорганізованість

Оформлення «карток тернополянина» перетворилося на хаос, скаржаться тернополяни. Через ажіотаж в управлінні соцполітики та ЦНАПі були дні, що приймали понад 500 людей на день. А нещодавно, щоб зменшити черги, картку почали оформляти і в ЖЕКах. Люди поспішають, бо для тих, хто без картки з 1 жовтня подорожчає проїзд у громадському транспорті.

– Інформації для повноцінної роботи недостатньо, система не налагоджена на 100 відсотків, – кажуть працівники, які оформляють анкети в обслуговуючих підприємствах. – Складно через великі черги охочих виготовити картку, серед яких чимало пенсіонерів. Іноді працюючі тернополяни забувають заплатити за виготовлення картки у банку, а комусь бракує копій документів, необхідних для виготовлення анкети.

В обслуговуючих підприємствах пояснюють, що деякі труднощі спричинені також і тим, що в них немає вільних людей у штаті, які можуть виконувати цю роботу.

– Зателефонувала у свій ЖЕК, щоб мені пояснили як оформляти цю картку, – каже тернополянка Ірина. – Після кількох запитань, мені сказали, що вони ще самі у всьому не розібралися і порадили звернутися в соцзабез.

Не до кінця розуміють потребу у виготовленні картки пенсіонери, які з самого ранку займають чергу у всіх установах: одні вважають, що картка допоможе й надалі безкоштовно користуватися громадським транспортом, а хтось гадає, що завдяки їй можна буде отримувати безкоштовне лікування та знижки в аптеках. А один із пенсіонерів прийшов за карткою, оскільки йому сказали, що тільки тим, хто є власником «Картки тернополянина» увімкнуть гарячу воду.

Якщо є якісь неточності, чиновники пояснюють це тим, що Тернопіль є першим містом в Україні, яке впроваджує безготівковий проїзд.

Якщо прописки нема

Наразі отримують карту не всі жителі Тернополя. Люди без тернопільської прописки скаржаться, що картки їм не видають.

– Була інформація від завідувачки ЦНАП (Центр наданння андміністративних послуг – прим. ред), що не місцевим, але офіційно працевлаштованим також робитимуть картки, – написала у Фейсбуці тернополянка Ірина Прокопенко. – Телефоную уточнити перелік документів. І, здогадайтеся з трьох разів, – а нічого подібного. Приймають тільки в тих, хто має тернопільську реєстрацію. Так пояснила працівниця за номером 40-41-93:

– Але ж ваша завідувачка озвучила інше.

– Так. озвучила. Це було в планах, але у нас немає рішення виконкому. Немає інформаційного листка з переліком документів, які приймати в такому випадку.

– Коли буде?

– Не можу сказати. Надзвонюйте.

Тобто назагал озвучили все красиво, а на практиці…

Якщо не видають картки – скаржитись

В міській раді наголошують, якщо комусь з необ’єктивних причин відмовляють у подачі документу, то це є порушенням рішення виконкому підлеглими структурами міської ради, і за це їхніх керівників будуть притягувати до адмінвідповідальності

– «Картку тернополянина» мають видавати будь-де – як прописаним, так і не прописаним у Тернополі, – зазначає начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку міської ради Ігор Мединський. – Є рішення виконавчого комітету, що тернополяни, незалежно від прописки, можуть подати документи у будь-який пункт: ЦНАП, управління соцполітики, чи в ЖЕК. Єдине, що лише учні і студенти можуть подавати документи в навчальні заклади, але ніхто не забороняє їм зробити це в іншому місці. На прохання людини їй зобов’язані дати анкету, і в ньому ж місці мають видати картку через 20 днів. В дванадцяти ЖЕКах ми відкрили 20 точок, де можна написати заяви. В ЦНАПі створили електронну чергу, щоб не було скупчення людей. Скоро маємо встановити в транспорті безконтактні термінали. Впровадження карток йде повним ходом. Якщо ж є випадки, де комусь з необ’єктивних причин відмовляють у подачі документів, то це є порушенням рішення виконавчого комітету підлеглими структурами міської ради, і за це їхніх керівників будуть притягувати до адміністративної відповідальності.

Куди скаржитися

Якщо не видають заяви на отримання картки, звертайтеся в управління транспорту, комунікацій та зв’язку за тел. 52-15-14.

Гаряча лінія підтримки клієнтів ТОВ “Системний зв’язок” для з’ясування питань щодо “Соціальної картки тернополянина”: (0352)40-03-50, (050)040-03-50, (067)240-03-56.

А у Вас були якісь труднощі з оформленням “Картки тернополянина”? Чи плануєте її виготовляти? Кому з непрописаних вже вдалося зробити картку? Пишіть у коментарях.

Те, що немісцевим поки не оформляють картки підтвердили журналісту “20 хвилин” у ЦНАПі 12 вересня. Коли почнуть – не знають.

Юлія Нікітіна

У педагогічному обирають нового ректора

Якою буде стипендія у 2017 році?