Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

За годину після укусу бджоли на Тернопільщині помер 6-річний Максимко

6-річний Максимко Білорусевич із села Угорськ Шумського району помер від укусу бджоли. Хлопчик грався на вулиці з сусідськими дітьми, разом із ним був старший на два роки брат Назарко. Мати і бабуся поралися на обійсті. Як розповідають діти, Максимко їв грушу і несподівано відкусив шматок, де заховалася бджола.


Після укусу трохи порюмсав, але не пішов скаржитися мамі. Невдовзі йому стало зле і старший братик запровадив його додому, та, на жаль, вже було втрачено дорогоцінний час на порятунок — анафілактичний шок призвів до летального результату.

— Максимко збирався у перший клас, 22 жовтня у нього мав бути день народження…

Смерть хлопчика — великий сум для усього села, — каже виконуюча обов’язки старости села Угорськ Шумського району Надія Дмитрук в коментарі НОВІЙ. — Якби Максимко відразу сказав мамі, то, можливо, вдалося б його врятувати. Але ж така мала дитина не може оцінювати ситуацію. Загрався, забув про біль, але алергія стрімко прогресувала. Бабуся розповідала, що коли Максимко прийшов додому, голова та шия сильно набрякли, збільшились мало не вдвічі. Рідні викликали фельдшера, вона ще намагалася надати першу медичну допомогу, але дитина втрачала свідомість… Лікарі швидкої, які досить швидко прибули на місце події з Шумська, лише констатували смерть хлопчика… Судмедексперти вказали у висновку, що дитина померла від укусу комахи в піднебіння між другим і третім зубом. Буквально за годину після укусу дитини не стало. Мешканці села стривожені таким сумним випадком, старожили не пригадують, аби подібне траплялося у селі. Щоправда, нещодавно у Шумську від укусу бджоли помер чоловік. У нашому селі шість господарів тримають пасіки, тому бджіл літає багато.

Мати Максимка Оксана Володимирівна важко перенесла втрату синочка, навіть не мала сил піти оформити свідоцтво про смерть дитини. Жінка працює вчителем початкових класів у школі в сусідньому селі. Батько хлопчика тимчасово непрацюючий, веде особисте господарство, має трактор, коня. З ними проживають бабуся та прадідусь. Бабуся  Валентина Антонівна тривалий час працювала бухгалтером у колгоспі та в сільській раді, нині на пенсії. Уся родина дуже сумує за своїм Максимком…

Варто пам’ятати, що якщо надана перша допомога після укусу бджоли не приносить полегшення потерпілому, тобто симптоми алергії погіршуються: посилюється серцебиття, з’являється біль у животі, набряк обличчя та горла, дихання стає нерівномірним, то до приїзду швидкої потрібно вкрити укушеного ковдрою і обкласти грілками з теплою водою, дати дві таблетки димедролу і 25-30 крапель кордіаміну. Необхідно також зробити закритий масаж серця і штучне дихання. Тільки так можна врятувати людині життя.

У Тернополі мотоцикліст в’їхав в бетонний стовп (ФОТО)

СБУ, поліція та прокуратура взялись за бруківку в Тернополі (ФОТО)