Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Триместрів у тернопільських школах не буде. А іногороднім дітям нараховуватимуть повну вартість за харчування

Анонсований Міністерством освіти і науки поділ навчального року на триместри в Тернополі не відбудеться. Місцеві учні продовжать навчатися за семестрами і підуть на канікули у звичний період.

Навчальний рік підготував для тернопільських школярів нові сюрпризи. Про те, які зміни варто очікувати, поговорили під час чату в понеділок, 21 серпня.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України презентувало поділ навчального року на триместри. Це – досить нова, мало звична для наших дітей форма організації навчального процесу. На відміну від звичайної, при такій системі час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини, і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові. Ідея нововведення – така організація допомагає правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть у учнів початкової школи. У триместровій системі навчання всього шість навчальних періодів – триместрів і шість періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру – п’ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.
Можливо, дехто з тернопільських учнів і очікував на те, що канікул цьгоріч буде більше, ніж зазвичай, триместрової форми навчання в Тернополі не буде. Про це пі час прямого ефіру наголосила заступник начальника міського управління освіти – начальник відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти Ірина Сум.

– Навчання за триместрами не є обов’язковим, навчальні заклади в праві самі вибирати структуру навчання та режим роботи, які їм найбільше підходить, – пояснює вона. – І тернопільські школи мали таке право вибору. Управління освіти погоджує форму роботи закладу. Не може бути в одному місті такого явища, що одні заклади навчаються за триместрами, а інші – за семестрами. Тому, зважаючи на рекомендації обласного управління освіти і рішення, які прийняли місцеві навчальні заклади, ми вирішили залишити сталу структуру навчального року.

1 вересня у Тернополі традиційно святкуватимуть День знань. Осінні канікули розпочнуться в останній тиждень жовтня і триватимуть до 5-го листопада, зимові – з 29 грудня по 14 січня, весняні – 23 березня – 1 квітня. Заняття у школах завершуються  25 травня.

Чому Тернопіль не сприйняв ноу-хау, запропоноване Міносвіти? На рішення, як говорить пані Сум, вплинули, досить важливі аргументи.

– У зимові пору тернопільські дітлахи масово хворіють, той карантин, який почергово оголошують в різних навчальних закладах, створює умови для додаткових канікул. Якщо раніше, пропущені заняття відпрацьовували у вихідні дні, то вже два роки поспіль увесь пропущений навчальний матеріал, згідно з розпорядженнями Міністерства, іде на самостійне опанування. Не завжди дитина може достатньо вивчити тему, аби потім це не позначилося на навчанні, адже програма залишається сталою. Навантаження на учнів, відповідно, – більше. Тут уже можна багато дискутувати про якість знань.

Директор ЗОШ№13 Руслан Вавричук розповів про те, як вирішували питання переходу на триместри у їхньому навчальному закладі.

– Якщо будувати роботу за триместрами, враховуючи карантин і всі святкові дні, то велике навантаження падає на учнів – вони мусять самостійно вивчати навчальний матеріал, – пояснює керівник. – Протягом навчального року, якщо буде воля батьків та рішення Ради школи про внесення змін в організацію навчального року, ми будемо звертатись в управління з такою пропозицією.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №4 Оксана Кулянда додала, що при прийнятті рішення враховували також терміни складання державної підсумкової атестації та період проведення ЗНО. Адже, якби учні навчались за триместрами, то і навчальний рік був би продовжений до 31 травня, пише “20 хвилин”.

Першого вересня на Тернопільщині до школи підуть понад 11 тисяч першачків

Жахливе вбивство на побаченні: житель Львівщини після сексу задушив дівчину з Тернопільщини