Тернополян попереджають про небезпеку під час закордонних заробітків

Про випадки торгівлі людьми та способи вербування в закордонне «рабство» розповідали тернополянам представники громадських організацій та оперативники відділу боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

Впродовж двох років на території Тернопільської області реалізовується проект «Впровадження національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми». За цей час 14 осіб отримали статус постраждалих і всю необхідну допомогу, ще 9 подали відповідні документи.

– Цифра ніби невелика, але в кожному випадку це була поламана доля, і треба було допомогти людині повернутися до нормального життя. До речі, були серед жертв і ті, хто перебував в полоні на території так званих ДНР-ЛНР, – йшлося на зустрічі.

Деталізував кримінальну ситуацію за останній час начальник відділу боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми ГУ Національної поліції у Тернопільській області Олександр Буняк.

Він заявив, що вже цього року стосовно жителів нашої області зафіксовано 9 фактів, які можна кваліфікувати, як торгівлю людьми. 4 з них – це, по суті, було трудове рабство на території Російської Федерації, 2 – сексуальна експлуатація (жителька Чернігівщини вербувала молодих тернополянок в польські борделі), і решта стосувалися обманного заманювання жінок на роботу начебто в закордонні готелі, хоча насправді їм «світило» те саме сексуальне рабство.

Тернопільщина – це регіон, де традиційно найнижчі зарплати в Україні, а закордонне заробітчанство є масовим явищем. Тому один із виходів – ефективне співробітництво державних органів з громадськими організаціями.

Учасники акції нагадали, що жертвами торгівлі людьми вважаються особи, які потрапляють в умови обмеження вільного пересування, вилучення паспортів, фізичного знущання чи примусу до безкоштовної праці.

Всі вони можуть розраховувати на конфіденційну і анонімну допомогу, навіть якщо з тих чи інших причин не хочуть поки-що чи й взагалі звертатися до правоохоронних органів.

Для цього жителям Тернополя та області слід телефонувати на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми й консультування мігрантів за номером 527. Або ж на «телефон довіри» самого «ТМЖК «Відродження нації» – 8 (0352) 52-39-52. Можна також приходити особисто за адресою бульвар Т. Шевченка, 1.

-

This website uses cookies.