Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Стало відомо, коли тернопільським водіям чекати здешевлення автогазу

Уже до кінця вересня ціна на скраплений газ або як його іще називають – автогаз, має повернутися до того рівня, на якому була до кризи.

Нагадаємо, автомобілісти, які переоблаштували свої авта на газові установки стали заручниками ситуації, адже мало того, що кілька днів газу не було практично на жодній заправці, то після того, коли його завезли, він подорожчав на 40%.

Такий стрибок цін не міг не привернути суспільну увагу та занепокоєння. Зокрема, у вівторок, 29 серпня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. І назвав це диверсією проти України. І все це, за його словами, наслідок монополізації ринку, яка відбулась за останній рік.

«Зібрав за одним столом представників профільних міністерств, керівництво Антимонопольного комітету, Державної фіскальної служби, правоохоронних органів, представників компаній-трейдерів і мереж та поставив перед усіма, від кого це залежить, завдання протягом декількох тижнів стабілізувати ситуацію. На 15 вересня маємо отримати іншу цінову картинку на ринку скрапленого газу. А до кінця вересня учасники ринку на сьогоднішній нараді пообіцяли вернутись до того рівня цін, який був до кризи», – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Володимир Гройсман.

Водночас він зазначив, що щодо причин сьогоднішньої ситуації, то справді споживання скрапленого газу в Україні зростає, а належної інфраструктури, яка роками створювалась на ринку бензину чи дизпалива, в тому числі для зберігання резервів, не створено. Через це ринок чутливий до збоїв у поставках.

«Поряд зі всіма іншими причинами саме монополізація ринку призвела до виникнення дефіциту, за яким простежується цей стрибок цін. Я вимагаю від правоохоронних органів встановити, хто винен у цій ситуації, прискіпливо проаналізувати всіх учасників ринку, особливо недобросовісних трейдерів, а на майбутнє профільне Мінпаливенерго має сформувати заходи, спрямовані на демонополізацію ринка та диверсифікацію поставок», – підсумував прем’єр.

У Зарваниці збудували копію Хатини Матері Божої (ФОТО)

На Тернопільщині неповнолітній водій мопеда збив жінку