Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Після обвалу у скандальному кар’єрі на Тернопільщині заборонили видобувати камінь

Після того, як 7 серпня цього року у Полупанівському кар’єрі Підволочиського району стався зсув, там заборонили видобувати камінь.

Ба більше, місцеві мешканці вважають, що кар’єр становить небезпеку для їхніх життів, адже вони вже давно вважають, що живуть мовби на пороховій бочці.

Як відомо, кар’єр у Полупанівці останні десять років орендує ТОВ ВК «Гірничодобувна промисловість» із Дніпропетровська. За роки своєї діяльності, видобуваючи вапняк, вони порушили майже всі допустимі норми. Зокрема, насипали терикон такої величини, що його видно далеко за межами села й здалека здається, ніби це величезна скеля.

Припускають, що зсув стався через значні опади, але справжню причину цього встановлює спеціальна комісія. Наразі видобування вапняку на місці надзвичайної ситуації призупинено на два тижні. Дозволено лише вивозити вже видобутий вапняк.

Водночас, щоб контролювати ситуацію, у обласній адміністрації відбулося спеціальне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час засідання вирішили закріпити тіло зсуву, щоб воно не поширювалося далі і не несло загрози для місцевих мешканців. Про проведену роботу мають проінформувати до 17 вересня.

Погана погода в Тернополі протримається до п’ятниці

На Тернопільщині не вистачає вчителів фізики та математики