Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Переодягнули в перуки і відправили в рабство: з мешканців Тернопільщини знущались півтора року

Людей, які їхали на роботу в Польщу, обманули і відправили працювати у Великобританію. Заробітчани думали, що за кілька місяців зароблять на квартири, але в реальності потрапили в трудове рабство. Потерпіли від працедавців-злочинців мешканці Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Начальник відділу Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми майор поліції Андрій Гаманюк каже, що жертвам злочинного угруповання оформляли трудові візи на роботу в Польщі.

Це потрібно було для того, щоб ці люди в’їхали на територію Європейського Союзу, — повідомляють “Факти“. З Польщі їх переправляли в Литву. Там члени злочинної групи з-поміж місцевих жителів різними способами добували справжні паспорти, водійські посвідчення громадян Литви. На кожному з них є фотографії їх справжніх власників. Тому розподіляли документи так, щоб той чи інший заробітчанин був схожий на людину на знімку.

— Щоб схожість було якомога більшою, використовували грим, перуки, інші подібні хитрощі, — додає помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

— Однак далеко не завжди вдавалося підібрати документи з відповідними фотографіями, продовжує майор Гаманюк. — У таких випадках нелегалів з України переправляли в тайниках, обладнаних у фурах далекобійників. Маршрутів такої доставки було кілька.

— Організатори настільки ризикованою поїздкою до Великобританії, обіцяли нашим співвітчизникам, що ті будуть отримувати по чотири-сім тисяч фунтів стерлінгів на місяць, — каже Олег Слободян. — Люди розраховували за короткий термін заробити, наприклад, на покупку квартири. Замість цього отримували копійки. Вони пояснювали, що потрібно було повернути кошти за їх переправлення з України в Англію. Зловмисники говорили, що це коштує 4,2 – 4,7 тисячі фунтів стерлінгів. Мовляв, заробите, віддасте. А потім, будете працювати на свої сім’ї.

Людей влаштовували на важку низькооплачувану роботу — доглядати за домашньою худобою, збирати врожай, мити машини, посуд в кафе. Зарплату працівники отримували через посередників. Ті видавали на руки зовсім небагато грошей, говорили, що решта віднімається на погашення боргу.

-— Відпрацьовувати його жертвам доводилося по одному-півтора року, — додає Олег Слободян. — Щоб залякати людей бандити били їх, погрожували розправою над родичами в Україні. Жили працівники в дуже важких побутових умовах: у тісних кімнатах, в яких селили разом чоловіків і жінок.

Поки триває слідство, інформацію, як викрили бандитів, оприлюднити не можуть.

— Операцію з викриття цього нелегального каналу перевезення людей почалася в листопаді минулого року, — повідомив Олег Слободян. — Жертвами зловмисників стали близько 200 громадян України.

— Нам відомо про тридцять з них, на жаль, не всі вони погоджуються співпрацювати зі слідством, — каже майор Гаманюк. — Затримання зловмисників проведено литовської поліцією. Вона заарештувала трьох своїх співвітчизника і одного громадянина України. Цьому передували такі події: в Литві при спробі сісти на рейсовий літак, що летів до Великої Британії співробітники авіакомпанії запідозрили, що з документами двох пасажирів щось не гаразд, їх не пустили на борт. Цими пасажирами були українці. Бандитам довелося відвезти їх до литовського фермера, щоб вони чекали відряджання в схованці фури. В орендованих квартирах знаходилося ще дві партії заробітчан. До Великобританії їм доїхати було так і не судилося — організаторів їх переправлення заарештували. Зауважу, що з початку нинішнього року нам вдалося ліквідувати 11 каналів нелегальної переправки людей з України в Євросоюз. Ще вісім в розробці.

На Тернопільщині спалахнула небезпечна хвороба: люди заражаються через продукти (ВІДЕО)

Одна із вулиць Тернополя завтра залишиться без електроенергії