На Тернопільщині у ще чотирьох громадах відбудуться вибори

Цієї осені, 29 жовтня, відбудуться вибори у ще чотирьох об’єднаних територіальних громадах області.  

Власне, щодо майбутніх виборів в ОТГ, то 9 вересня уже розпочинається виборчий процес перших виборів об’єднаних територіальних громад. Самі ж вибори відбудуться у неділю, 29 жовтня. На Тернопільщині на вибори ідуть 4 громади.

Це Зборівська громада, до складу якої входять 17 сільських рад з кількістю понад 16 тис. населення. Хоростківська громада Гусятинського району, яка об’єднує 7 сільських рад із населенням понад 14 тисяч осіб. Лановецька громада, до якої вирішили приєднатися 5 сільських рад. Дана громада нараховуватиме близько 13 тисяч населення. І нарешті Саранчуківська громада, що на Бережанщині. До складу громади ввійдуть 5 сільських рад із населенням 2,5 тисячі осіб.

Водночас, в області триває робота щодо укрупнення уже існуючих, але мало спроможних громад. Бо якщо раніше у процесі реформи децентралізації в області робили ставку на кількість об’єднаних громад, то тепер наголошують на їх якості. При цьому, що умови для цього створили сприятливі і є також систематичну координація роботи з реалізації проектів тощо.

Нагадаємо, на початку 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому ряд важливих законів у частині децентралізації. Серед цих законів про службу в органах місцевого самоврядування та про добровільне приєднання територіальних громад. Також одним із важливих законопроектів був законопроект щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів.

Автор: Тиха Галина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *