Вісімка найкращих боксерів світу першої важкої ваги на чолі з Олександром Усиком розпочинають похід за 50 мільйонами доларів і Кубком Мохамеда Алі
У професійному боксі розпочалася справжня революція. У ніч з суботи на неділю відбулося жеребкування першого турніру WBSS. Вісім кращих боксерів першої важкої категорії (до 90 кг) дізналися своїх суперників у чвертьфіналах. Серед них й українець Олександр Усик, який посіяний на цьому турнірі під першим номером.
Ви запитаєте: у чому революційність цих змагань? Визначати найкращого — це нормально для спорту. Це так, але не для професійного боксу. До останнього часу достеменно визначитися з тим, хто насправді є найсильнішим професійним боксером у тій чи іншій ваговій категорії було дуже непросто.
Професійний боксерський світ розділений на чотири організації — WBC, WBA, WBO і IBF, кожна з яких визначає своїх чемпіонів у кожній ваговій категорії. Щоб стати абсолютним чемпіоном, необхідно зустрітися з трьома іншими володарями поясів і всіх перемогти. Все це відбувається в умовах конкуренції промоутерів, телеканалів, боксерських арен, спонсорів і фактично є справою малоймовірною. WBSS покликана змінити ситуацію.
Формат проведення цього турніру гранично простий. Участь братимуть вісім боксерів — по чотири чемпіони від кожної організації і ще чотири іменитих боксери, які претендують на пояси.
Нині рейтинг категорії до 90 кг за версією знаменитого американського журналу The ring, який ще називають «біблією боксу», має такий вигляд:
- Усик (Україна)
- Гассієв (Росія)
- Белью (Великобританія)
- Брієдіс (Латвія)
- Лебедєв (Росія)
- Гловацкі (Польща)
- Хук (Німеччина)
- Арслан (Німеччина)
- Макабу (Конго)
- Влодарчик (Польща)
При цьому чемпіонськими титулами володіють:
WBC — Брієдіс
IBF — Гассієв
WBO — Усик
Організація WBA традиційно вручає два пояси: регулярним володіє кубинець Дортікос, а категорією «super» — Лебедєв.
До честі організаторів стартового турніру WBSS ними була пророблена колосальна робота і запрошені справді найсильніші.
Четвірку чемпіонів склали представники усіх організацій: Усик, Гассієв, Брієдіс та Дортікос. А четвірку їх суперників: Хук, Влодарчик, кубинець Перес та росіянин Кудряшов (обов’язковий претендент на титул WBC). При цьому Макабу і Гловацкі надано статус запасних бійців, на випадок, якщо в когось з «основи» виникнуть проблеми.
Якщо зауважити, що британець Белью вже шукає щастя у суперважкій категорії, організаторам справді вдалося запросити найсильніших (винятком, можливо, є Перес, але він «підсадив» свій рейтинг мандрами між категоріями). Не погодитися з цим може хіба росіянин Лебедєв, але в нього був запланований бій на 8 липня і він сам відмовився його скасовувати на користь турніру WBSS.
Отже, у ніч з суботи на неділю вже було проведено жеребкування, де чемпіони дізналися суперників по чвертьфіналам. Воно назвало такі пари:
Усик — Хук
Гассієв — Влодарчик
Брієдіс — Перес
Дортікос — Кудряшов
Перше коло турніру відбудеться у вересні-жовтні. Переможці виходять до півфіналів (січень-лютий), а найкращі — до фіналу, який відбудеться у травні. На кону вирішального поєдинку — трофей Мохаммеда Алі, 10 мільйонів доларів призових, а також усі чемпіонські пояси. При цьому, невдахи чвертьфіналів гарантовано отримають по одному мільйону доларів, а загальний призовий фонд турніру складе 50 мільйонів доларів.
Організатори планують, що з 14 поєдинків турніру (в обох вагових категоріях) рівно половина відбудеться на аренах США: нью-йорській Madison Square Garden і Barclays Center в Лос-Анджелесі, а також на T-Mobile Arena у Лас-Вегасі. Територіального обмеження на проведення інших боїв немає, щоправда, в пріоритеті — Європа, а саме Великобританія та Німеччина.
Нас чекає захоплююче видовище, і сподіваємося, що саме українець стане першим у цій гонитві та здобуде звання абсолютного чемпіона. За інших умов на збір усіх чемпіонських поясів йому пішло б не менше десятиліття. І якщо турнір виявиться успішних, то, очевидно, що його досвід розповсюдиться й на інші вагові категорії.
Олекса СОНЯХ