У Тернополі досліджують кліщів, які переносять небезпечну інфекцію

Кліщі загрожують спокійному відпочинку у тернопільських парках. Майже півтори тисячі жителів області постраждали від укусів цих комах. У сімдесятьох краян виявлено хворобу Лайма.

Тернопільщина належить до епідемічних зон щодо захворюваності на бореліоз. Інфекцію переносять кліщі.

Поширенню хвороби сприяють уксуси цих комах. Щоб вберегти жителів краю від небезпечної інфекції, у Тернопільському державному медичному університеті відкрили лабораторію, яка досліджує кліщів щодо інфекції бореліозу.

«У лабораторії можна перевірити кліщів на всі види бореліозу. Загалом кліщі переносять три види цієї інфекції. Донині в нас робили лише один вид дослідження хвороби Лайма. А тепер розчавлюють живого кліща і під мікроскопом визначають наявність всіх інфекцій. Принести кліща на аналіз може будь-хто. Радимо звертатися всім, хто постраждав від укусів кліщів. Таким способом можна вберегти себе від небезпечної хвороби», – розповідає лікар лабораторії Марія Шкільна.

Експерти лабораторії медичного університету виявили, що майже половина кліщів, які трапляються у лісовій місцевості на Тернопільщині, інфіковані. У зоні ризику – люди, які часто перебувають у парках і лісах. У разі укусів лікарі радять не виймати кліща самостійно, а звертатися до спеціалістів лабораторії, які відразу діагностують комаху щодо наявності небезпечної інфекції, пише “ЗЗ”.

Автор: Бойко Роман

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *