8 червня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».
Зокрема, як пояснив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук, це пов’язано з тим, що медична реформа передбачає запровадження поняття «Державного гарантованого пакету» – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати за заздалегідь встановленими тарифами. Щороку ці тарифи затверджуватиме уряд.
Водночас, за словами Володимира Григоровича, медична реформа відбуватиметься у 2 етапи. На першому етапі реформи потрібно відокремити первинну ланку медичної допомоги, що за новою моделлю надаватиметься центрами первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) із мережею амбулаторій і ФАПів. На другому ж етапі реформи передбачено створення госпітальних округів для надання медичної допомоги. А є також третинний рівень, який складатиметься з багатопрофільних лікарень, де буде надаватися тільки високоспеціалізована медична допомога.
– Медична реформа передбачає запровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом», тобто, держава буде платити лікарням та лікарям за надані конкретним пацієнтам медичні послуги, а не за «утримання ліжок», – каже Володимир Григорович. – При цьому, оплата праці лікаря залежатиме від кількісних і якісних показників: чим краще й ефективніше працює лікар, тим більше йому за це платитимуть.
This website uses cookies.