Замість Тернополя – на Франківщину. Чому змінилися плани діаспори

Шостий чемпіонат світу з футболу серед української діаспори змінить свою традиційну локацію.


Терени Тернопільщини, на яких були започатковані і впродовж 5 років проходили змагання, змінить сусідня Івано-Франківщина. Чемпіонат пройде у Богородичанах і Надвірній 25-29 червня.
Свою участь у турнірі підтвердили вже восьмеро учасників – це команди українців з Молдови, Білорусі, Іспанії, Польщі, Румунії, Ізраїлю, країн Балтії, а тепер вже Австрії та Німеччини.
Напередодні старту змагань відбулась розмова з Ігорем Бокієм, автором ідеї та головою оргкомітету щорічного чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, а також директором міжнародної організації українських громад “Четверта хвиля”.
Пан Бокій пояснив, що змагання проходитимуть, як у професійному футболі, таким чином: попередні (групові) ігри – за одноколовою системою (поділ на групи “А” та “В”); чвертьфінальні, півфінальні та фінальні – за кубковою системою. Команда-переможець, фіналіст і команди-учасниці нагороджуються кубками та грамотами Федерації футболу України (ФФУ). Кращі гравці чемпіонату нагороджуються індивідуальними відзнаками Національного олімпійського комітету України (НОКУ).
Попередні 5 років Чемпіонат світу серед діаспорян проводився на Тернопіллі і щоразу ставав колоритною подією для місцевих жителів. Сам футбол тут звичайно аматорського рівня, але кожного разу під час турніру панує надзвичайна атмосфера братерства та єднання українців зі всього світу. Матчі проходили, як в самому обласному центрі так і в містечках та навіть селах Тернопільщини, де збирали повні стадіони вдячних глядачів.
Попередній Чемпіонат фінішував 21 травня 2016 року на Тернопільському міському стадіоні. У поєдинку між командами Придністров’я та Білорусі з рахунком 3:0 перемогли перші. В 2015 році переможцем стала збірна українців Угорщини, яка у фінальному матчі з рахунком 5:1 переграла українців з Румунії.

Цьогоріч змагання змінили локацію і вперше відбудуться на Франківщині, де дуже відповідально поставилися до організації Чемпіонату Світу. Ще наприкінці травня відбулося виїзне засідання оргкомітету до якого долучилася ціла купа високих чиновників: і заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Пасічняк, і начальник обласного управління спорту Орест Оклієвич, і голови Надвірнянської та Богородчанської райдержадміністрацій Олександр Кеніз і Франко Єжак. З Києва приїхали голова комісії НОК України по роботі з діаспорою Василь Карленко, начальник відділу фізичного виховання різних верст населення Міністерства молоді і спорту України Олег Карась. До наради по скайпу із Торонто доєднався і засновник Чемпіонату Ігор Бокій.

Подробиць дійств, які супроводжуватимуть Чемпіонат наразі відомо мало, знаємо лише, що цього року футбольне змагання отримало власний гімн. Його написав народний артист України Анатолій Матвійчук, який його і виконає вперше перед публікою на церемонії відкриття Чемпіонату 25 червня.

Джерело: Збруч

Автор: Halas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *