Банки, ЗМІ, мережі заправок та енергокомпанії України атаковані вірусом, схожим на WannaCry

Комп’ютерні системи Київенерго зазнали хакерської атаки, та змушені були вимкнути всі комп’ютери в очікуванні дозволу на включення від служби безпеки. 

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на співрозмовників в компанії.

З аналогічною проблемою зіткнулись в НЕК «Укренерго», але в компанії стверджують, що комп’ютерні системи, що зазнали атаки – не є критичними.

Проблеми виникли й у банків. Національний банк України вже попередив учасників банківської системи України про зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом на декілька банків.

У результаті кібератак банки мають складності з обслуговуванням клієнтів та здійсненням банківських операцій.

Наразі у фінансовому секторі посилено заходи безпеки та протидії хакерським атакам усіх учасників фінансового ринку.

«У результаті цих кібератак банки зазнають труднощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій», — підтвердили в Нацбанку.»У результаті цих кібератак банки зазнають труднощів з обслуговуванням клієнтів і здійсненням банківських операцій», — підтвердили в Нацбанку.
Уже посилили заходи безпеки та протидії атакам хакерів всіх учасників фінансового ринку.
«Національний банк упевнений, що захист банківської інфраструктури від шахрайства в кіберпросторі організований належним чином, а спроби кібератак на інформаційні системи банків будуть нейтралізовані», — сказали в НБУ.

Через хакерські атаки на інші компанії та банки в «Ощадбанку» вирішили перестрахуватися та обмежити функціонал послуг, що надають клієнтам.
«Банк перепрошує за незручності, що виникли внаслідок форс-мажорних подій і гарантує конфіденційність та збереження даних клієнтів. Клієнти «Ощадбанку» наразі можуть скористатися банкоматами інших банківських установ, для клієнтів-пенсіонерів ця послуга є безкоштовною. Веб- та мобайл-банкінг Ощад 24/7, а також операції з картками працюють у нормальному режимі. Відділення банку працюватимуть сьогодні у режимі консультацій. Служби банку у взаємодії з НБУ докладають максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення доступу до усіх сервісів банку. Про завершення цих робіт буде повідомлено додатково», — зазначили в «Ощадбанку».

«Через масовану атаку вірусу Petya.A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр «Нова пошта» тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів. Ми докладаємо всіх зусиль, аби відновити роботу вже найближчим часом. Вдячні вам за розуміння, обіцяємо інформувати про перебіг подій», — зазначають у «Новій пошті».
Також повідомляється, що вірусної атаки зазнав медіахолдинг ТРК «Люкс», до складу якого входять «24 канал», «Радіо Люкс», «Радіо Максимум», інтернет-видання.

Джерело

Мережа заправок KLO теж постраждала від віруса:

До речі, хакерської атаки сьогодні наслідки хакерської атаки сьогодні відчули і у Тернопільській області – на кількох підприємствах нашого краю виникли збої у роботі комп’ютерів.

 

Автор: admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *