У місті почастішали крадіжки. Кишенькові злодії забирають і гроші, і телефони, і інші цінні речі.
Правоохоронці застерігають тернополян, аби ті були більш обачними
Кишенькові крадіжки – один із найпоширеніших видів злочинів з давньою історію. Здебільшого злодіїв провокують власне жертви, демонструючи усім своїм виглядом халатне ставлення до збереження особистих речей та матеріальних цінностей.
Своєрідним «подарунком» для спритного злодія є відкриті сумки з гаманцями поверх речей, мобільні телефони і кредитки у кишенях штанів або верхнього одягу.
Так, 23 травня, на лінію «102» надійшло два звернення від жителів Тернопільського краю. Мешканець обласного центру повідомив, що у його неповнолітньої доньки під час проїзду в маршрутному таксі викрали мобільний телефон. Як розповіла сама школярка, телефон вона зберігала у задній кишені штанів. Прийшовши додому дівчинка виявила відсутність свого засобу зв’язку.
Ще один факт крадіжки задокументували працівники Кременецького відділу поліції. Парубок 1999 року народження їхав додому в місцевій маршрутці. Вийшовши з громадського транспорту молодик виявив, що з кишені куртки зник засіб зв’язку. За допомогою одразу звернувся до правоохоронців.
Раніше так звані кишенькарі користувалися лезом чи ножиком, нині такий спосіб майже не використовується. В основному зловмисники викрадають цінні речі із відкритих сумочок або з кишень верхнього одягу. Як правило, злодій має напарника. Один штовхає жертву чи притискає у бік, інший – занурює руку в сумку чи кишеню. Працюють злочинці переважно у години час пік, коли надзвичайно людно.
Як свідчить практика, злодії обирають неуважних, неповнолітніх або ж заклопотаних людей. Окрім громадського транспорту, вони можуть діяти у магазинах, на ринках та вокзалах.
Аби не потрапити на гачок зловмисників правоохоронці радять дотримуватись елементарних правил безпеки. Перш за все, будьте уважними та в місцях масового скупчення людей, оскільки саме там найбільше трапляється злочинів.
Не носіть цінності у сумках, пакетах, ранцях на видному місці, а також кишенях брюк (особливо задніх). Сумку в транспорті краще тримати перед собою в руках, або перекинути її через плече, затиснувши ліктем.
Пам’ятайте:
– для зберігання грошей чи мобільних використовуйте внутрішні кишені із застібкою. Зверніть увагу на те, щоб ваші портмоне чи гаманець не виглядали з-під одягу;
– спостерігайте за тим, аби ваша жіноча сумка була завжди закритою, а в людних місцях намагайтеся притискати її до себе спереду;
– якщо ви відчули, як хтось нишпорить у вашій кишені, сміливо хапайте його за руку і кричіть, що впіймали злодія. Як правило, у таких випадках останній намагається викинути ваші речі на підлогу і зникнути;
– і взагалі, якщо хтось штовхнув вас у громадському транспорті чи у натовпі – не дивіться йому в обличчя, гляньте, що він тримає у руках. Можливо, це ваша річ.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою кишенькових крадіїв, негайно повідомте про це до поліції. Вчасне повідомлення про злочин допоможе оперативно викрити і затримати зловмисників.