Ще двоє довірливих тернополян збагатили шахраїв, повіривши незнайомцям, що їхні родичі потрапили до поліції і їм терміново потрібна допомога.
Одна з жертв, 73-річна жінка віддала аферистам англійські фунти, гривні, ще й мобільний телефон. 11 квітня близько 5 години до пенсіонерки зателефонував чоловік, який представився поліцейським. Розповів вже відому байку про те, що її онука затримано за нанесення тяжких тілесних ушкоджень і йому загрожу кримінальна відповідальність.
Уникнути її можна за певну суму – 13 тисяч гривень. Таких грошей у потерпілої не було, однак зловмисник погодився взяти 150 фунтів, дві тисячі гривень та мобільний телефон. Бабуся сама передала до рук аферистів усі кошти та ґаджет.
Звичайно ж, згодом з’ясувалося, що з онуком потерпілої все добре, а поспішивши рятувати його від відповідальності, тернополянка збагатила зловмисника та поповнила списки жертв від мобільного шахрайства.
Рятувала від криміналу сина того дня й інша тернополянка. Жінка віддала 3 тисячі доларів аферисту, за непритягнення сина до відповідальності за вчинення ДТП з потерпілими. Сама назвала свою адресу і навіть не намагаючись хоч якось пересвідчитись у почутому, передала до рук невідомого чоловіка валюту.
Поліцейські застерігають: вийти на слід шахраїв надзвичайно важко, більшість із них перебувають в місцях позбавлення волі й постійно змінюють мобільні номери. Найкращий спосіб вберегтися від зловмисників – не довіряти дзвінкам незнайомців, особливо якщо йдеться про перерахунок коштів.
Правоохоронці вкотре нагадують краянам не вірити таким повідомленням та відразу телефонувати до того, хто начебто потрапив у скрутне становище. Також варто одразу звернутися до відділення поліції, щоб дізнатися, чи дійсно є факт затримання або ж дорожньо-транспортної пригоди. Адже в черговій частині реєструють усі виклики, на які виїжджають наряди поліції. Будьте розсудливими та бережіть власні кошти.
This website uses cookies.