У Тернопільському національному економічному Університеті 14 жовтня відбувся круглий стіл з приводу обговорення проекту ліберального Податкового Кодексу України, розробленого Асоціацією платників податків України за допомогою українського бізнесу.
До Тернополя приїхала команда АППУ на чолі з Президентом Гріголом Катамадзе. У заході також взяли участь Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, міський голова м.Тернопіль Сергій Надал та начальник ГУ ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.
«Податкова система в Україні не відповідає вимогам сьогодення, а тому потребує змін, – зазначив Грігол Катамадзе. – Ліберальний кодекс важливо прийняти принаймні за 6 місяців до нового фіскального року, щоби бізнес встиг підготуватися до роботи за новими правилами».
Пояснюючи головні засади нового ПК, Грігол Катамадзе зазначив: «Серед пропозицій – залишити 9 з 13 наразі існуючих податків: 5 загальнодержавних та 4 місцевих. Також ми пропонуємо об’єднати два податки в один: податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, і з 1 січня, разом із введенням у дію ліберального Податкового Кодексу, встановити його на рівні 32% з поетапним скороченням до 2020 року до 20%».
Також Г.Катамадзе зазначив, що у ліберальному ПК передбачено разом із вступом його в дію оголосити нульове декларування: «Кожен громадянин України задекларує все, що у нього є, і до нього не буде ніяких запитань з боку держави. Держава визнає все, що людина задекларує як зароблене законно. Це буде добровільне декларування, і людина не буде сплачувати податок на те, що вона задекларувала».
Міський голова Тернополя Сергій Надал нагадав, що сьогодні в розвинених країнах світу дрібний і середній бізнес займає орієнтовно до 70% доходів держави. «Ми би хотіли, щоб таке саме було в нашій державі. Такі кроки намагаємося робити і в місті, зокрема, я хочу нагадати про те, що міською радою прийнято диференційовані ставки місцевих податків, ми не приймали жодної максимальної ставки. Приймали такі ставки, які одночасно дають можливість і наповнити бюджет, і не є надто обтяжливими».
Степан Барна, голова Тернопільської облдержадміністрації нагадав, що ліберальне оподаткування може стосуватися тільки того бізнесу, який порядно працює, створює робочі місця і платить податки: «Я стою і буду стояти на питаннях жорсткої відповідальності того, хто буде уникати оподаткування та мінімізації доходів, це речі неприпустимі для нашої області».
Асоціація платників податків до середини квітня зустрічатиметься з представниками бізнесу по всій Україні та прийматиме зауваження і пропозиції. Потім ліберальний ПК внесуть до ВР з тим, щоб він був прийнятий і вступив у дію вже з 1 січня 2018р.