Сільське господарство Тернопільської області забезпечує 26,8% валової продукції всієї області. Це, власне, одна з найбільших галузей Тернопільщини.
Про це 29 березня на прес-конференції розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Віталій Луй.
За його словами, у 2016 році вироблено валової продукції на суму понад 8,5 млрд. грн. і це на 4,4% більше, ніж за аналогічний період 2015 року. З розрахунку на одну особу Тернопільська область має 11 місце по Україні, а саме по області на одну особу виробляємо продукції на 7,962 грн.
– В цілому за минулий рік в області зросло виробництво зерна, цукрових буряків, картоплі, овочів та фруктів, – зазначає Віталій Луй. – Проте, окремо хочу зупинитися на пшениці – основній продовольчій культурі. Валовий збір пшениці зріс на 11%. По цукрових буряках сільськогосподарські підприємства збільшили посівні площі, а відтак збільшилося їх виробництво. За обсягами виробництва цукрових буряків, то область займає шосте місце в Україні. Це дало нам можливість торік запустити четвертий цукровий завод у Хоросткові й забезпечити роботу трьох інших діючих заводів.
Утім, якщо галузь рослинництва збільшилася, то галузь тваринництва зменшила кількість виробництва м’яса і чисельність великої рогатої худоби.
– Позитивом у тваринництві є те, що сільськогосподарські підприємства нарощують виробництво. Збільшилося виробництво молока, – каже пан Віталій. – Вперше ми зробили рейтинг кращих господарств у Тернопільській області, це лідери, які займаються молочним скотарством. Так, рейтинг складають п’ять господарств ТзОВ «Бучачагрохлібпром», ТОВ «Україна», ПСП «Агрофірма «Горинь», ПАП «Агропродсервіс» та ПОП «Іванівське».
В цілому, підсумовуючи результати зробленого за 2016 рік, Віталій Луй зазначив, що за рік на розвиток аграрної галузі області було залучено близько 1,5 млрд. грн. капітальних інвестицій. А це свідчить про те, що аграрії бачать перспективу і вкладають гроші в майбутнє. Таким чином, у 2016-ому було введено в експлуатацію три сучасних фруктосховища, три елеватори, завод з переробки сої. Наразі проводиться будівництво та реконструкція молочних комплексів у Козівському та Кременецькому районах, відновлена тваринницька ферма в Бережанському районі, пташник.