Колишній депутат Тернопільської міської ради, відомий громадський діяч Олег Вітвіцький успішно зреалізував себе і на літературній ниві. Сьогодні, 3 лютого, у Києві презентували дві книги тернополянина – “Повстанська абетка” і “Пригоди Алярмика та його друзів”. Обидва твори зараз набирають популярності в Україні. Більше того, Алярмика із “Постанської абетки” вважають супергероєм на передовій інформаційної війни.
Як змалечку прищепити патріотизм та виховати повагу до власної історії, до учасників національно-визвольних змагань – про це в Києві, в Українській Інформаційній Службі, розповів відомий громадсько-політичний діяч з Тернополя, автор книг про українського супергероя Алярмика Олег Вітвіцький.
Алярмик – ровесник Революції Гідності
В рамках презентації автор книг «Повстанська Абетка» та «Пригоди Алярмика та його друзів» зазначив, що вперше публічно «Абетка» була представлена 1 грудня 2013 року під час Форуму Українських Справ. Але оскільки в цей день відбувалися відомі події на Банковій, то першою повноцінною презентацією в Києві варто вважать саме цю, що відбулася 3 лютого.
«Ідея, як то кажуть, народилася у грі. Оскільки таких книг, які я хотів би запропонувати своїм дітям – героїчних, цікавих – важко було знайти в книгарнях Тернополя, ми почали зі своєю малечею вигадувати українських власне супергероїв, грати в їх пригоди, вигадувати про них якісь історії. А потім до мене звернувся мій друг-художник Любомир Бейгер, який запропонував перенести наші історії в художню площину. Так почав народжуватися Алярмик. Формуючи «Повстанську Абетку», я на кожну літеру вишукував ключове слово, а вже в тексті на цю ж літеру підбирав інші слова з повстанського лексикону. Наприкінці книги виклав словничок слів і термінів, бо багато з них зараз маловідомі. Для створення віршиків я запозичив поетичні прийоми «Енеїди» Котляревського. Вони мені подобаються, адже легкі для сприйняття і в дитячому віці. В «Пригодах Алярмика» я в тексти вплітав повстанські пісні. Таким чином популяризував й історію, й культуру – літературно-пісенну творчість українців», – розповідає автор книг.
Медведчукович, Хазаров, Ліліпутін
Олег Вітвіцький наголошує, що серед персонажів його книг є такі негативні постаті як Адольфик, Йосипко, Ліліпутін, Медведчукович, Табака, Хазаров, в яких легко вгадуються історичні персони минулого і сьогодення. Також є ряд героїчних персонажів, такі як Чупринка, Еней, сотник Сван, що безпосередньо залишили слід в історії українського визвольного руху, або ж є героями сучасності, до речі, добрими знайомими Вітвіцького.
«Друкарні в більшості своїй боялися друкувати «Абетку», коли бачили розділ про ганебну втечу Медведчуковича, Хазарова і Табаки», – з посмішкою згадує автор.
Формування духу переможця змалечку – завдання Алярмика
Олег Вітвіцький також розповів, що 3 сотні книжок було передано дітям, чиї батьки зараз воюють на Сході України.
Автор висловив сподівання, що Алярмика скоро можна побачити і на шкільних зошитах, щоденниках, портфелях, адже досі українські школярі носять «атрибутику» із казковими персонажами закордонного походження.
Віктор Рог, головний редактор «Шлях Перемоги», соратник Олега Вітвіцького, згадує, як Алярмик наробив галасу в російських пропагандистських ЗМІ, які в різний спосіб намагалися спотворити інформацію про книжки.
Наостанок «батько» Алярмика наголосив, що радше за все в історії його персонажа буде продовження, не виключено, що навіть у вигляді мультиплікаційного фільму.
За словами Олега Вітвіцького, головне завдання Алярмика – це формування в українців духу переможця змалечку.
Сергій Багряний, УІС
This website uses cookies.