Знову не так оперативно спрацювали ЖЕКи, фірми, які обслуговують ОСББ, різноманітні приватні компанії та власники будинків. Відповідно до вже згаданої Дорожньої карти всі перечисленні структури та приватні особи зобов’язані очищати від снігу та льоду закріплені за ними або прилеглі до їх будівель території. Міський голова Тернополя навіть був змушений пригрозити штрафними санкціями та невиконання Дорожньої карти.
Чи покарають керівників тернопільських магазинчиків, власників офісних будинків, директорів ЖЕКів та ОСББ дізнаємося згодом, але цьогорічний «крижаний дощ» показав ще одну велику проблему Тернополя. Виявляється, не достатньо окремим документом мерії зобов’язати всіх прибирати сніг та лід біля своїх будівель, а й треба їх зорганізувати. У всьому світі під час аномальних погодніх ситуацій («крижаний дощ» такою і є), такою громадською роботою займаються місцеві депутати, які відповідають за свій округ. В Україні теж до обов’язків депутатів, відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», входить функція «дбати та захищати представників територіальної громади» (тобто мешканців свого округу). Коли ж захищати представників своєї громади, як не у часи негоди.
Як депутати гроші ділили між округами
Таким чином, ініціативні депутати міської ради могли б організувати роботу з очищення від льоду території свого округу. Попередити всіх місцевих підприємців про їх обов’язки з очистки території, разом з муніципальною службою провести огляд території та скласти акти щодо недобросовісних підприємців, працівників ЖЕКів, ОСББ тощо. Так мало б бути.
Насправді ж мало, що з того вийшло. Депутати були зайняті, вони займалися більш “важливими” справами. Для прикладу, замість того щоб допомогти підготуватися до негоди (а синоптики попереджали заздалегідь про можливість «крижаного дощу») багато депутатів вирушили на засідання житлово-комунальної комісії, де затверджували списки ремонтів у Тернополі (дворів, доріг, фасадів, прибудинкових територій тощо). Наприклад, депутат від «Самопомочі» Андрій Шкула назвав це засідання – «найважливішою подією року».
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fandriko.shkyla%2Fposts%2F1744976552194699&width=500
Життєвоважливий інтерес депутатів полягав у тому, що вони намагалися “вибити” найжирнішу частину фінансування з міського бюджету саме для території свого округу. Очевидно, народні обранці сподіваються, що можуть приписати на власну користь всі ремонтні роботи на території свого округу, які ведуться і будуть вестися за гроші громади Тернополя. На їхню думку, саме це, а не безпосередня депутатська робота на окрузі, дозволить їм бути обраним ще на одну каденцію. Тому й так стрімко побігли депутати ділити гроші на ремонти.
Однак, й поділивши гроші, депутати не поспішали організовувати очистку тротуарів та прибудинкових територій на власному окрузі. У теплих квартирах під каву «кляли владу» у соцмережах та займалися піаром. Хтось переймався проблемами Донбасу, хтось ділився досягненнями на комісії та багато іншого. Зрештою, кожен може знайти сторінки народних обранців у популярному нині Facebook та дізнатися про депутатські будні.
Та у Тернополі знайшовся депутат, який вирішив виконати свої безпосередні депутатські домовленості та не у мережі, а на ділі попіклуватися про очищення міста та здоров’я тернополян. Депутат міської ради та відома у місті журналістка Оксана Яциковська. Вона взяла участь у форс-мажорній нараді в начальника управління ЖКГ Олега Соколовського, де він та начальник відділу технагляду Олег Вітик проводили “розбір польотів” із відповідальними за прибирання міста. Вона «вибила» техніку для очищення тротуарів та посипання піскової суміші для свого округу, дала «чарівних копняків» працівникам ЖЕКів. І як наслідок — території вулиць Карпенка та Миру у Тернополі чи не найкраще очищені не лише від снігу та льоду.
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fokyats%2Fposts%2F1241954005874005&width=500
Підсумовуючи, хочеться порадити всім нам тернополянам: після того, як ми помажемо потовчені місця мастигою від забоїв, нам треба дуже добре подумати чи не помилилися ми у своєму виборі та які депутати нам потрібні. Ті, які будуть вихвалятися тим, що майже самі «у фуфайці та з лопатою» латали за наші з Вами бюджетні кошти дірку у дворі. Чи ті, які виконують свої безпосередні функції – дбати про свого виборці, про свій округ. І роблять це безкоштовно і самостійно, повідомляє “Бізнес-компаньйон”.
This website uses cookies.