Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На 102-му році життя помер найстаріший священик Тернопільщини

У суботу, 3 грудня, на 102-му році життя помер отець Доротей Шимчій, який свого часу служив місіонером у Латинській Америці. Упокоївся отець в Бучачі.

shymchijРозпорядок заупокійних богослужінь:

Неділя, 4 грудня: 19:00 – Монаший парастас;Понеділок, 5 грудня: 13:00 – Свята Літургія і Чин похорону.Адреса: Монастир Воздвиження Чесного Хреста Господнього (Бучач), вул. Міцкевича, 19.

Довідка. Народився 16 вересня 1915 року в с. Старі Петликівці, біля Бучача на Тернопільщині. У 1932 році вступив на новіціат Отців Василіян у Крехівський монастир. Вічні обіти склав у 1937 році. Ієрейські свячення отримав 14 травня 1942 року в Празі від владики Вартоломея Дудаша. Відтак 6 років служив у Кристинопільському монастирі Святого Юрія.

Опісля почалася місіонерська праця в Бразилії – 14 років, Аргентині – 22 роки, Парагваї – 2 роки, Італії – 7 років, Україна – 21 рік: у цих країнах трудився о. Доротей як священник-місіонер, як магістр новіціату, як директор школи, як протоігумен, як духівник і викладач семінарії, як християнський письменник. З під пера о. Доротея вийшли у світ майже 20 книг. Серед останніх видань – тритомний підручник духовної молитви – «Розмови з Богом» та «Світло Євангелія у проповіді священників». А ще близько 2000 проповідей, понад 50 місій та реколекцій та понад 2000 конференцій.

Джерело: Терен

 

Через 10 днів тернопільські депутати прийматимуть бюджет міста

У Тернополі зловили 7 нетверезих водіїв, які напилися ще за старими цінами