Клієнти “Приватбанку” не матимуть проблем із доступом до своїх коштів, зарплати, пенсії, стипендії, які проходять через цей банк, будуть надходити справно.
“Вчора уряд прийняв рішення про входження держави до капіталу “Приватбанку”. Відтепер банк належить державі в особі Міністерства фінансів. Таке рішення було прийнято з огляду на системне значення цього найбільшого в країні банку”, – сказав Данилюк.
“Це дозволить стабілізувати банк, зберегти кошти майже 20 (мільйонів – ред.) вкладників Приватбанку, а також забезпечити стабільність фінансової системи країни”, – заявив він.
За словами міністра фінансів, “завдяки передачі у державну власність банк продовжує працювати”
“Це дозволяє вкладникам мати безперервний доступ до своїх грошей. Із процедурних причини тимчасово на 1 день буде призупинено обслуговування клієнтів – юридичних осіб. Але вже приймаються кроки, щоб це мало мінімальний вплив на їхній бізнес. Інших обмежень для клієнтів зараз не передбачено і не відбувається”, – заявив Данилюк.
“Клієнти матимуть вільний доступ до своїх поточних рахунків та депозитів, банкомати те термінали “Приватбанку”, а також інших банків, продовжують працювати та приймати картки, а розрахунки і надалі проводяться”, – запевнив міністр.
За його словами, уряд виділяє гроші в необхідному розмірі, щоб стабілізувати банк, “для цього у бюджеті передбачені кошти” і “бюджет залишається збалансованим”.
У свою чергу, Гонтарева зазначила, що “вчора Нацбанк відніс “Приватбанк” до неплатоспроможних”, а Кабмін підтримав ініціативу про перехід банку у 100%-ву держвласність. За її словами, це – “єдина можливість зберегти кошти вкладників та врятувати фінансову систему”
“Це дасть країні можливість гарантувати всім вкладникам їхні заощадження, а бізнесу – його кошти. Це також дозволить усунути загрози для фінансової стабільності країни”, – заявила голова Нацбанку.
“У такий спосіб ми захищаємо понад 20 мільйонів громадян України, які обслуговуються і зберігають кошти в цьому банку. У першу чергу, йдеться про 3,2 мільйони пенсіонерів, понад 500 тисяч студентів та 1,6 мільйонів інших соціально незахищених громадян”, – сказала вона.
“Не втратять свої кошти і зможуть надалі безперебійно працювати 500 тисяч фізосіб-підприємців, а також 600 тисяч підприємств від малих до великих, а 3,6 мільйона працівників збережуть доступ до своїх зарплат, зокрема 2,2 мільйона працівників бюджетних установ та 1,4 мільйона працівників комерційних організацій”, – заявила Гонтарева.
Вона також запевнила, що доступ до депозитів і терміналів зберігається.
This website uses cookies.