Думки, чому зростає валюта, різняться так само як і її курс в тернопільських банках. А позаяк люди часто обмінюють свої заощадження на валюту і ціни на іноземну продукцію залежать від стабільності курсу гривні, то багатьох не може не цікавити, що буде із доларом надалі.
Перші стверджують, що коливання курсу валют не те, що нормальна ситуація, а навіть корисна, бо без цього міжвалютний ринок не може існувати. Інші ж вважають, що така тенденція через те, що в країні безлад і хаос, а відповідно якщо нема порядку в інших сферах життєдіяльності країни, то його нема і в банку.
Зі сказаного можна зрозуміти, що доля правди в цьому є, адже що офіційний курс, що на чорному ринку суттєво відрізняються один від одного. У тернопільських банках ціна долара коливається від 25,65 грн. до 26,20 грн., тоді як на чорному ринку долар коштує 26,40 грн. Ситуація з євро аналогічна – у банках його можна купити від 28,20 грн. до 28,88 грн., валютчики пропонують обміняти євро на гривні за 29,10 грн.
Не заперечують також валютчики, що ситуація із ростом курсу валют пов’язана з майбутнім підвищенням мінімальної зарплати й таким чином людей потрохи готують до неминучого. Припускають, що з нового року долар може сягнути позначки у 35 гривень. Однак уже прослідковується тенденція, що восени курс долара зростає. І на це є низка причин, серед яких початок опалювального сезону, адже уряд закупляє імпортний газ, восени повертають відсотки за кредити й традиційно восени попит на валюту зростає приблизно на десять відсотків, тому що тернополяни активно купують долар.
Галина ТИХА
This website uses cookies.