Думки, чому зростає валюта, різняться так само як і її курс в тернопільських банках. А позаяк люди часто обмінюють свої заощадження на валюту і ціни на іноземну продукцію залежать від стабільності курсу гривні, то багатьох не може не цікавити, що буде із доларом надалі.
Проте ніхто не може дати ствердної відповіді. Тернопільські валютчики в один голос твердять, що не знають, чого чекати завтра, адже те, що останнім часом робиться із курсом їх дивує не менше. Знову ж таки їхні думки розходяться, бо серед валютчиків є як оптимісти, так і песимісти.
Перші стверджують, що коливання курсу валют не те, що нормальна ситуація, а навіть корисна, бо без цього міжвалютний ринок не може існувати. Інші ж вважають, що така тенденція через те, що в країні безлад і хаос, а відповідно якщо нема порядку в інших сферах життєдіяльності країни, то його нема і в банку.
Зі сказаного можна зрозуміти, що доля правди в цьому є, адже що офіційний курс, що на чорному ринку суттєво відрізняються один від одного. У тернопільських банках ціна долара коливається від 25,65 грн. до 26,20 грн., тоді як на чорному ринку долар коштує 26,40 грн. Ситуація з євро аналогічна – у банках його можна купити від 28,20 грн. до 28,88 грн., валютчики пропонують обміняти євро на гривні за 29,10 грн.
Не заперечують також валютчики, що ситуація із ростом курсу валют пов’язана з майбутнім підвищенням мінімальної зарплати й таким чином людей потрохи готують до неминучого. Припускають, що з нового року долар може сягнути позначки у 35 гривень. Однак уже прослідковується тенденція, що восени курс долара зростає. І на це є низка причин, серед яких початок опалювального сезону, адже уряд закупляє імпортний газ, восени повертають відсотки за кредити й традиційно восени попит на валюту зростає приблизно на десять відсотків, тому що тернополяни активно купують долар.
Галина ТИХА