Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як скандал з владикою допоміг єдності українського православ’я

Низка парафій УАПЦ заявили про перехід до Київського патріархту. Це сталося після скандалу з архієпископом Мстиславом (Гуком), який «запалював» у нічному клубі Тернополя, а потому проігнорував визначене Собором покарання.

Група священиків Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, які раніше перебували в безпосередньому підпорядкуванні архієпискому Мстиславу (Гуку),  звернулася до митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія з проханням про прийом їх до складу Хмельницької єпархії УПЦ КП.Зі свого боку, Високопреосвященний Владика задовольнив прохання священиків та прийняв їх до складу Хмельницької єпархії.

«Сьогодні як ніколи гостро постає питання про об’єднання усіх православних українців у єдину помісну Українську Православну Церкву з духовним центром в місті Києві. При цьому, реальним центром об’єднання і створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні є на сьогодні Українська Православна Церква Київського Патріархату, яка по батьківські приймає всіх, хто ставить інтереси Українського Православ’я, служіння Богу й Україні, вище ласощів світу цього.
Священики Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ, що служать на Хмельниччини повною мірою відчували і свою відповідальність перед Богом і Україною. Вони вирішили долучитися до побудови Української Православної Помісності й приєднатися до Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату», – ідеться в повідомленні.
Для канонічного оформлення об’єднавчого процесу у Волочиську в Свято-Покровському храмі 23 листопада відбулись надзвичайні збори, на яких присутнє духовенство підтримало ініціативу об’єднання.
«Я сьогодні радію так, як може ніколи не радів останнім часом. Бо відчуваю на цім зібранні дію Духа Святого, коли наповнюються наші серця радістю від того, що сьогодні ми відновлюємо «розірваний хітон Христа». Ми єднаємось і це є наша цеглина в будівництво єдиної Помісної Православної Церкви в Україні», – зазначив владика Антоній.
На зборах також утворили в адміністративно-географічних межах Волочиського району Хмельницької області два благочиння: Волочиське міське благочиння (новоутворене) під керівництвом митрополита протоієрея Миколая Фатича, та Волочиське районне благочиння (нова назва Волочиського благочиння) під керівництвом митрополита протоієрея Івана Ласого.
Перше богослужіння новоутвореного благочиння відбудеться 19 грудня, у день пам’яті свт. Миколая Чудотворця в Свято-Покровському храмі м. Волочиськ.
Джерело:Збруч

У поліції мало доказів, щоб притягнути до відповідальності замовника резонансного вбивства

Суддя, який двічі скривдив ФК “Тернопіль”, отримає дискваліфікацію