Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільські актори вибачилися за свою участь у зйомках фільму “Волинь”

А чи позбавляти  акторів драмтеатру надбавок за академічність, вирішать на наступній сесії облради

oblradaСьогодні відбулося чергове засідання робочої групи Тернопільської обласної ради, яка вивчає питання зйомок кількох тернопільських акторів в антиукраїнській стрічці «Волинь» польського режисера Войцеха Смажовського.

На засідання робочої групи, крім депутатів, які входять до її складу, прийшли актори та керівництво Тернопільського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

Четверо акторів театру, які знялися у польській стрічці, а це Ірина Складан, Олег Кирилів, Ігор Наконечний, Сергій Бачик, написали офіційне пояснення з приводу участі у зйомках і вибачилися за свій необдуманий вчинок.

За їхніми словами, тоді у 2014 році, коли, власне, відбувся кастинг на зйомки у фільмі, ніхто не міг передбачити, що події набудуть такого резонансу й розголосу. Вони погодилися на зйомки, лише тому, що це був фільм про кохання українського хлопця з полячкою і все це відбувалося на тлі історичних подій. Їхні ролі були витягнуті з контексту всього фільму, тому вони не могли знати, якою буде цілісна картина.

До того ж, за словами режисера Смажовського, він ніколи б не зробив чогось такого, щоб нашкодити Україні. Погодилися актори на участь у фільмі ще й тому, що під час Революції Гідності, а потім і війни на Донбасі, Польща була адвокатом України в Європі, а все, що відбулося потім – політика. Тому вийшло так, що чотирьох акторів тернопільського драмтеатру засуджують не окремо за їхні ролі, а за весь фільм в цілому.

За спільною згодою акторів театру й членів робочої групи, в театрі вирішили створити акторську раду, яка змогла б контролювати роботу колективу у зйомках фільмів. Погодилися також і з тим, що акторам не потрібно приховувати, якщо їх запросили до участі у тій чи іншій кінострічці.

А про те, чи позбавляти їх надбавок за академічність, вирішать на наступній сесії Тернопільської обласної ради. Ще раз робоча група збереться напередодні сесії й підіб’є підсумки своєї діяльності.

Галина ТИХА 

Після вчорашнього засідання Кабміну тернополяни почали запасатися горілкою

У Тернополі шукають школяра, який вже другий тиждень поспіль втікає з дому