Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині від важкої хвороби помер активіст Євромайдану

Сьогодні згасла свічка життя активного учасника Революції Гідності, депутата Збаразької районної ради шостого скликання, жителя села Заруддя Юрія Галенди. Про це повідомляє голова Збаразької райради Світлана Боднар.

galenda1Чоловіка збаражчани називали символом Майдану.

У 2011 році Юрій Галенда вісім днів голодував на майдані Івана Франка у Збаражі на знак протесту проти прийнятого тоді антиукраїнського закону про мови.

Коли у листопаді 2013 року у Києві повстав Майдан, він проходив курс лікування у Збаразькій лікарні. Кадри жорстокого побиття студентів, цинічна «зачистка» Майдану беркутівцями від мирних людей, які хотіли тільки висловити свої прагнення до євро інтеграції, настільки вразили його, що про власне здоров’я і думати не став.

Тож буквально втік з лікарняного ліжка і поїхав до Києва. На Майдані Юрій організував збаразький намет, займався влаштуванням, обігрівом та харчуванням земляків. Крім цього брав участь у багатьох акціях протестувальників.

18 лютого біля Верховної Ради Юрія жорстоко побили «беркутівці». У нього були переламані обидві ноги, рука, осколком поранений живіт.

Обірвала нитку життя Юрію Галенді важка невиліковна хвороба, пише Погляд.

На Тернопільщині двоє військових жорстоко побили жителя Новоросійська

У Тернополі зіткнулися два важковаговики – КамАЗ і тролейбус