Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Чиновник, якого засудили за хабар, виявився громадянином однієї з країн Євросоюзу

Директора комунального підприємства Тернопільської обласної ради «Архбудсервіс», екс-депутата Тернопільської облради від ВО «Свобода» Андрія Козака засуджено до 2 років позбавлення волі за отримання 30 тис грн хабара від підприємця, який займається утепленням будинків.

kozakПро це свідчить вирок Тернопільського міськрайонного суду від 6 жовтня 2016 року, пишуть Наші гроші.

Суд встановив, що влітку 2015 року Козак зустрівся з підприємцем і вимагав від нього 12% від суми отриманого авансу, що становило 30 тис грн. Ці гроші були виділені у рамках угоди, яку підприємець уклав з Тернопільською міськрадою щодо робіт по утепленню двох багатоповерхових будинків.

За даними слідства, отриманий хабар Козак обіцяв передати знайомим службовим особам Тернопільської міської ради за сприяння у подальшому безперешкодному фінансуванні робіт. Однак суд дійшов висновку, що депутат хотів сам заволодіти цими грошима, оскільки він нібито не мав можливості впливати на хід фінансування робіт, замовлених міськрадою.

Суд кваліфікував дії Козака як шахрайство (по ч.1 ст.190 КК) і підбурювання до надання хабара за вчинення службовою особою дій на користь хабародавця (по ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.1 ст.369 КК).

У підсумку Козак отримав два роки позбавлення волі. У строк відбуття покарання суд зарахував йому перебування під вартою з 31.07.2015 по 03.08.2015. При цьому було скасовано арешт телятника, який належить Козаку.

Разом з тим, Козак наразі знаходиться не у тюрмі, а на свободі. За нього була внесена застава 200 тис грн., яка буде повернута після набрання вироком законної сили.

При цьому одночасно з винесенням вироку суд скасував арешт на речові докази по справі, серед яких паспорт Козака як громадянина Литовської Республіки. Суд розпорядився повернути засудженому цей паспорт, по якому він може покинути територію України.

Даних про апеляційне оскарження вироку у реєстрі поки немає. Вирок вступає в силу після розгляду апеляції, або пропуску 30-денного сроку оскарження з боку засудженого після вироку першої інстанції 6 жовтня.

 

 

Незабаром у тернопільських нардепів настане подвійне покращення – зросте зарплата

Футбольний Остап Бендер запрошував на Тернопільщину навіть Мішеля Платіні