Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільські освітяни висунули Барні ультиматум. Відео

Сьогодні під стінами адмінбудинку Тернопільської облдержадміністрації було гаряче. Організований освітянськими профспілками пікет мало не перетворився в акцію протесту.

Спілкування освітян з Барною. Фото Про все
Спілкування освітян з Барною. Фото Про все

Доведені до відчаю кількамісячною заборгованістю з виплати заробітної плати працівники тернопільських профтехучилищ  вимагали від представників влади пояснень.

Найбільш радикальні учасники акції кілька разів скандували «ганьба» і «геть» першим особам області. Степан Барна, який вийшов до учасників акції більше, ніж за годину, пробував вгамувати пристрасті, переклавши вирішення проблеми на Кабінет міністрів, однак педагоги поставили свій ультиматум. Освітяни вимагають виплатити заборгованості до 25 жовтня. Якщо їхні вимоги не будуть виконані, вони готові вдатися до радикальніших дій. Зокрема, голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний пропонував освітянам 18 квітня взяти участь в загальноукраїнській акції протесту у Києві.

Варто зазначити, що про можливу проблему з виплатою заробітної плати працівникам профтехосвіти керівництво області знало ще з часу прийняття Державного бюджету. Вольовим рішенням парламентської коаліції фінансування закладів профтехосвіти переведено на місцевий рівень. Однак замість того, щоб шукати резерви місцевих бюджетів та вирішувати проблему, на Тернопільщині писали листи в Кабінет Міністрів в надії отримати допомогу з державного бюджету. Також буде справедливо згадати, що впродовж року обласна влада спільно з керівниками профтехосвіти мали оптимізувати мережу та сформувати замовлення на робітничі спеціальності відповідно до потреб економіки області. На жаль, керівники закладів тихо саботували непопулярну реформу, а коли зіткнулися із зарплатною заборгованістю – очолили акцію протесту.

http://https://www.youtube.com/watch?v=x4CzD8zmoRY

 

 

 

 

У Тернополі посеред вулиці виявили мертвого чоловіка

Завтра у Тернополі збереться політбомонд