Тернопільські освітяни висунули Барні ультиматум. Відео

Сьогодні під стінами адмінбудинку Тернопільської облдержадміністрації було гаряче. Організований освітянськими профспілками пікет мало не перетворився в акцію протесту.

Спілкування освітян з Барною. Фото Про все

Спілкування освітян з Барною. Фото Про все

Доведені до відчаю кількамісячною заборгованістю з виплати заробітної плати працівники тернопільських профтехучилищ  вимагали від представників влади пояснень.

Найбільш радикальні учасники акції кілька разів скандували «ганьба» і «геть» першим особам області. Степан Барна, який вийшов до учасників акції більше, ніж за годину, пробував вгамувати пристрасті, переклавши вирішення проблеми на Кабінет міністрів, однак педагоги поставили свій ультиматум. Освітяни вимагають виплатити заборгованості до 25 жовтня. Якщо їхні вимоги не будуть виконані, вони готові вдатися до радикальніших дій. Зокрема, голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний пропонував освітянам 18 квітня взяти участь в загальноукраїнській акції протесту у Києві.

Варто зазначити, що про можливу проблему з виплатою заробітної плати працівникам профтехосвіти керівництво області знало ще з часу прийняття Державного бюджету. Вольовим рішенням парламентської коаліції фінансування закладів профтехосвіти переведено на місцевий рівень. Однак замість того, щоб шукати резерви місцевих бюджетів та вирішувати проблему, на Тернопільщині писали листи в Кабінет Міністрів в надії отримати допомогу з державного бюджету. Також буде справедливо згадати, що впродовж року обласна влада спільно з керівниками профтехосвіти мали оптимізувати мережу та сформувати замовлення на робітничі спеціальності відповідно до потреб економіки області. На жаль, керівники закладів тихо саботували непопулярну реформу, а коли зіткнулися із зарплатною заборгованістю – очолили акцію протесту.

http://https://www.youtube.com/watch?v=x4CzD8zmoRY

 

 

 

 

Автор: galasКоментар до: “Тернопільські освітяни висунули Барні ультиматум. Відео

  1. ПТУШНИК
    14.10.2016 з 12:08

    будь яка оптимізація і реформа має починатися з вкладення коштів: на покращення матеріально-технічної бази, на виплати працівникам, які попадають під скорочення тощо. ніяких коштів виділено не було, зате набори в ПТУ скорочені більше як на 20 відсотків. тобто через 4-5 років училищ не залишиться! хто буде працювати на виробництві, заробляти гроші для бюджету? хлопчики-“рішайлики” в краватках? профтехосвіту треба рятувати терміново!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *