Заробітчани псують рейтинг Барни?

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна не зміг попасти у першу десятку рейтингу найуспішніших губернаторів України. Йому віддали лише 13-те місце.

barna-rejtyngПри цьому Барна поступився практично усім найближчим сусідам – керівникам ОДА в Чернівецькій, Франківській, Волинській, Львівській та Житомирській областях. Винятком є лише Хмельниччина.

Рейтинг губернаторів сформувало видання «Ділова столиця». Експерти зазначають, що посередній результат Барна отримав через проблеми з трудовими ресурсами та низькі зарплати.

«Сумна статистика була оприлюднена на липневому засіданні колегії Тернопільської ОДА. За словами головного податківця області Ігоря Комендат, «50% працездатного населення не отримує офіційно ні копійки доходів, і вже не перший рік». Головна причина того, що жителі області воліють заробітчанство чи тіньову зайнятість, – в традиційно низькою офіційною зарплатою.

Багато років поспіль Тернопільщина є Антилідером за цим критерієм; за результатами півріччя середньомісячний розмір зарплати склав 3440 грн., за сім місяців – 3523 грн., також останні місця серед усіх регіонів. Крім того, область займає передостаннє місце за динамікою кадрів і входить в трійку регіонів з найбільшим процентним відношенням працівників, які перебувають у неоплачуваних відпустках», – йдеться у повідомленні.

Також на невисоке місце в рейтингу губернатора Степана Барни (–8,5 бала) вплинуло потрапляння регіону в четвірку відстаючих за обсягом освоєних капітальних інвестицій на одного жителя і по динаміці сфери послуг, в п’ятірку – з найбільшим відтоком прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) на душу населення і які допустили найвищий рівень бюджетних боргів перед підприємствами ЖКГ. А головні приводи для гордості – вперше отримане лідерство серед регіонів з найменшою смертністю дітей у віці до одного року (4,31 на тисячу народжених живими), друге місце за гендерною співвідношенню зарплат, потрапляння в четвірку регіонів з найменшими боргами по зарплаті (в перерахунку на одного працівника) і в п’ятірку – по динаміці промисловості.

Джерело: “Репортер”

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *