Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Вони думають, що я сиджу! А я не сиджу!” – каже тернополянка, яка кинула клієнтів на великі гроші

Тернополянка кинула на гроші клієнтів, що замовили у неї меблі. За це їй суд дав три роки тюрми і зобов’язав відшкодувати витрачені людьми кошти.

sud123Утім, вирок ще не вступив в дію – справа наразі в Апеляційному суді. Грошей людям ніхто не повертає

І дзвонили, і просили, і чекали – так провели більше року майже десяток тернополян, очікуючи або повернення грошей, або товару. Ні того, ні іншого не отримали.

Головна винуватиця їхніх переживань, як скаржаться люди, просто насміхається над ними. Мовляв, ніхто нічого не отримає.

— Вона каже: «Вони думають, що я сиджу! А я не сиджу! І, якщо мене посадять, то все одно нічого не отримають», — цитують слова потерпілі.

Розчаровані та обурені люди вийшли із зали суду в апеляційному суді. І хоча теоретично нічого суттєвого не сталось — 12 жовтня засуджена не з’явилась, натомість передала довідку про стан здоров’я. Слухання відклали на 2 листопада, терпець людям вривається. У хворобу засудженої не вірять. Адже напередодні її бачили, що виглядала абсолютно здоровою. Принаймні, кажуть, явно не такою, що не може прийти до суду.

— Держава штовхає людей на самосуд. Я би тій підприємиці, вибачте, відкрутила голову. Але мене тоді посадять! А їй нічого не буде, — каже одна із обурених потерпілих, вийшовши із зали суду.

Нагадаємо, торік тернополяни почали скаржились, що замовили меблі у представника відомої марки KOMANDOR. І хоч посплачували або 60% або й усю суму, свої замовлення так і не отримали. Лунали лишень обіцянки. Люди почали звертатись в поліцію, в Інспекцію захисту прав споживачів.

Згодом виявилось, що підприємиця Мар’яна Білоусова, яка не виконувала замовлення, жодного стосунку до KOMANDOR не має. Вона не була авторизованим представником згадуваної фірми. Утім, завдяки вивісці KOMANDOR їй вдавалось привертати увагу клієнтів. Підприємницьку діяльність здійснювала на трьох орендованих офісах. За один з яких також заборгувала кругленьку суму.

Заяв у поліцію на підприємицю надійшло майже два десятки. Декому вона таки повернула гроші. Справа передали до суду. У липні 2016 року суд визнав пані Білоусову винною у шахрайстві (ст. 190 КК) і дав три роки тюрми, зобов’язавши виплатити і матеріальну, і моральну компенсацію потерпілим. Тих, згідно з інформацією Єдиного держреєстру судових рішень, у справі було вісім. Повертати гроші, за словами потерпілих, жінка навіть спроб не робить.

— Я замовила у неї шафу-купе. Заплатила 800 доларів, — розповідає одна із потерпілих Теодозія Слободян. — Понад рік я не можу добитись нічого: ні грошей, ні меблів. Куди нам далі іти? Вже суд був, вирок є. А ми нічого добитись не можемо. Вона у суд першої інстанції спізнювалась. То суд дав попередження, що будуть приводити її у такому випадку у кайданках. На перше засідання в Апеляційному суді не прийшов її адвокат, бо щось не йому виходило. І вона не прийшла. На друге засідання вже адвокат подає довідку, що вона хвора. І, скільки нас так будуть ввозити за носа?

Тернополянка Людмила Бабій замовляла ув обвинуваченої меблі двічі. Звернулась вперше у січні 2015 року.

— Зробила замовлення меблів «шафи-купе», після того березні — комплект меблів «кабінет», — розповідає вона. — Хотіла якнайшвидше облаштувати будинок, у який мала вселятись. Після авансу за перші меблі вона попросила, щоб я заплатила повністю всю суму грошей, я їй заплатила 41 тисячу. За кабінет — 16 тисяч авансу. Досі нема ні меблів, ні грошей. То меблів ще нема, то вже є на складі, але нема майстрів. Звернулась в Інспекцію захисту прав споживачів. Вони перевірили, наклали штрафи. Але для мене нічого не змінилось.

Історії майже у всіх потерпілих однакові — заплатили за товар і нічого не отримали. Окрім клієнтів, є претензії до підприємиці і в орендодавці, що здавала їй офіс на вул. Замковій. Їй жінка боргує 130 тисяч.

— І що з того, що я виграла суд, — каже пані Галина (прізвище ред. відоме — прим. ред.). – Судовий виконавець з моїм адвокатом вже був двічі у неї вдома — вона не відчиняє дверей. Та навіть спроб щось мені повернути не робить. То для чого той суд? Ми будемо тепер звертатись далі — вона не збирається виконувати рішення суду.

За словами потерпілих, підприємиця дозволяла собі відповідати їм, що їй нічого не буде. Мовляв, ви що телевізора не дивитесь — інші ще не таке роблять, і не сидять. Нашому журналістові зв’язатись із пані Білоусовою не вдалось — не відповідає на телефонні дзвінки.

До слова, на нових довірливих тернополянах заробляла підприємиця навіть після відкриття кримінального провадження. Як повідомили у Центрі зв’язків з громадськістю Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, на сьогодні відкрито ще одне кримінальне провадження за ст. 190 КК «Шахрайство». Із заявими звернулось ще п’ятеро людей. Якщо і ви потрапили у схожу ситуацію, зробивши замовлення у пані Білоусової, правоохоронці просять повідомляти на 102.

Джерело: Світлана Гривас, “20 хвилин”

Львівські гопники викинули тернополянина із салону та викрали його автомобіль

Неспокійна і нетвереза тернополянка вкусила працівницю патрульної поліції