Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині відкриють мілітарний комплекс Cічовим Cтрільцям

Унікальний історико-краєзнавчий комплекс презентують на Тернопільщині спеціально до вшанування 100-річчя героїчних боїв на горі Лисоня – 4 вересня.

лисоня1Підготовчі ремонтно-відновлювальні роботи велися впродовж кількох місяців. При участі благодійників тут реставрували вже існуючий меморіал.

Група художників-ентузіастів повністю розписала каплицю, яка, до речі, є позаконфесійною – тож помолитися за бійців минулого та сучасності може кожен вірянин.

Тепер каплицю прикрашає іконописна композиція, що охоплює всю історію української бойової звитяги: від часів Київської Русі, Козацької України, до Революції Гідності та нинішньої оборони Східного кордону.

Крім того, на Лисоні з’являться і нові елементи, яких раніше не було – меморіальний хрест, інформаційний вказівник, що роз’яснює історію становлення та особливості стройової підготовки українських легіонерів. Також будуть впорядковані могили австрійських бійців, реконструйований цвинтар полеглих українських бійців в с. Посухів та кладовища турецьких військових в с.Гутисько та с.Підвисоцьке.

Загалом меморіал включатиме в себе пам’ятки та важливі історико-краєзнавчі елементи та місця бойової слави Бережанського та Теребовлянського районів Тернопільської області.

Крім того, до складу мілітарного комплексу опосередковано увійде й унікальний відновлений бункер бригади Больцано Бурканівського укріпленого району австро-угорської армії часів Першої світової війни, що знаходиться на Теребовлянщині.

В середині цієї військово-історичної фортифікаційної споруди буде створений форт-музей. Також, до комплексу увійдуть: могила українських Січових Стрільців чоти Андрія Мельника, що в с.Соснів; поховання угорських бійців 308-го полку, в с.Раковець.

Експерти відзначають, що цей мілітіарний комплекс Січовим Стрільцям стане важливою та унікальною пам’яткою для Тернопілля та всієї України. Адже він стане основою цілого історичного маршруту теми Першої світової війни та безпосередньої участі наших січовиків в цих подіях. З допомогою цього проекту українці пам’ятатимуть про своїх героїв, які спільно із солдатами інших країн перемогли російську армію та дали їй гідну відсіч.

Нагадаємо, основні урочистості в рамках яких відбудеться реконструкція бою за гору Лисоня відбудуться 4 вересня. Загалом же програма вшанування пам’яті легіонерів триватиме з 2 по 8 вересня. В ній передбачені військові вишколи, виставки, фотопроект Анни Сенік «Воїн. Воля крізь віки», урочиста академія, концертні програми та конкурси, патріотична акція радіоаматорів «Лисоню чує світ», презентація пам’ятної монети та інші цікаві активності.

Лисоня-програма

 

 

 

Чому тернополяни часто не можуть викликати таксі, розповіли керівники місцевих служб

У Тернополі водій тролейбуса повіз пасажирів на червоний сигнал світлофора