На Тернопільщині археологи виявили загадкове давньоруське поховання (ФОТО)

Шість скелетів періоду Київської Русі виявила археологічна експедиція в околицях старовинного міста Збараж на Тернопільщині.

%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%ba%d0%b83– Між Збаражем та селом Залужжя на присадибний ділянці господар копав септик і наткнувся на людські останки. Ми прибули і почали проводити там  розкопки. Спочатку виявили 4 скелети – три дорослих і один підлітка, поруч – скелет собаки та ще один – маленького хижака, ніби тхора.

Цікаво, що під цим похованням згодом ми розкопали ще одне. Там був скелет дорослого і дитини, на черепі якої залишився слід від рубаного удару. За попереднім висновком, знахідка належить до часів древньоруського поховання – XII-XIII століття нашої ери, – розповіла директор обласної комунальної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марина Ягодинська.

За її словами, знайдені залишки свідчать про насильницьку смерть.

Найближчим часом знайдені залишки скелетів будуть передані в Інститут археології Національної академії наук України. Саме антропологи і дадуть остаточний висновок щодо того, кому належали ці останки, до якої раси відносяться і чи належали вони одній родині.

Джерело: Олег Снітовський, Терен

Фото – Марини Ягодинської та учасника розкопок, археолога Василя Ільчишина

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *