У Бурканові продовжуються роботи щодо відновлення бункеру бригади Больцано Бурканівського укріпленого району австро-угорської армії часів Першої світової війни.
3 серпня на місці відновлювальних робіт побували заступник голови Теребовлянської райдержадміністрації Андрій Кундрат та тернопільський історик і краєзнавець Сергій Ткачов.
Спільно вони обговорили подальший план дій з відновлення та реконструкції оборонної споруди. Земляні роботи із розкопки входу та вікон бункера завершені. А тепер потрібно зробити укріпну стіну (обшивку траншеї).
Зараз ці роботи знаходяться на початковому етапі. За словами Сергія Ткачова, в Бурканові планують відновити первісний вигляд бункеру разом із кулеметними гніздами.
Як наголошує історик, командний пункт в Бурканові дуже добре збережений. Аналогів у такому вигляді, яким є бункер Больцано, в Україні більше не має.
Нагадаємо, що саме на цьому об’єкті планується створити форт-музей українських січових стрільців. У ньому у відкритому доступі можна буде ознайомитися з історією січових стрільців. Зокрема на повноколірних банерах та інших інформаційних матеріалах будуть описані бої січових стрільців у нашому регіоні – від Соснова до Бурканова. Буде і покажчик, який знаходитиметься на початку села. Урочисте відкриття відновленої споруди заплановане після Дня незалежності України.
Як повідомляють у прес-службі Тернопільської ОДА, за задумом керівництва облдержадміністрації фортифікаційна споруда в Бурканові в майбутньому має стати базовим табором для військово-патріотичного вишколу молоді.
До речі, у Бурканові знаходяться ще два бункери часів Першої світової війни: кулеметний і артилерійський, один в полі, інший – в лісі.
«Всі, хто брав та бере участь у реставрації командного пункту, задоволені своїм вкладом у збереження цієї історичної пам’ятки для майбутніх поколінь, – говорить Андрій Кундрат. – Райдержадміністрація планує і надалі надавати практичну допомогу у відновлені цього визначного історичного місця, яке є свідком боротьби січових стрільців і прикладом для наслідування».