Сьогодні, 28 серпня, православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці.
Свято Успіння Пресвятої Богородиці має подвійний зміст: зрозуміла людська скорбота поєднується з радісною упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття просто не існує. На це вказує і слов’янська назва : «Успіння» — тобто «Сон», за яким буде пробудження і слава.
З апокрифів відомо, що за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід її до вічності.
Згідно з церковним переданням, в цей день апостоли полишили місця своєї проповіді та чудесним способом зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребення її тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Іконографічна традиція свята розповідає, що Богородиця віддала свою чисту душу в руки свого Сина і Господа Ісуса Христа, а в цей час з небес лунали звуки ангельських хорів.
Тіло Пречистої Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця її батьків та чоловіка. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та сонм ангелів.
Свято Успіння належить до найстаріших Богородичних свят. Святкування його почалося в Єрусалимі невдовзі після Собору в Ефесі 431 року. Успіння символізує кінець земного життя Богородиці та переселення її в життя небесне.
Свято Успіння в народі ще називають Першою Пречистою.
Редакція Інтернет-видання “Галас” вітає усіх тернополян з храмовим празником та днем міста.
This website uses cookies.