Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Медиків, які не змогли врятувати потерпілого у ДТП тернополянина, покарають доганами

Відповідальність понесуть посадові особи лікарні швидкої допомоги, лікарі та середній медичний персонал.

dtpterkozakДисциплінарну відповідальність (а це може бути й звільнення – авт.) рекомендували застосувати до головного лікаря, завідуючого приймально-діагностичним відділенням, чергових лікарів та середнього медичного персоналу відділення міської лікарні швидкої допомоги, які чергували 29 липня.

Такого висновку дійшла спеціальна комісія, яку за зверненням депутата міськради Андрія Шкули своїм розпорядженням створив міський голова. Комісія провела службове розслідування обставин інциденту, який трапився 29 липня, пише 20 хвилин.

Тоді, нагадаємо, в приймально-діагностичне відділення лікарні, близько 11.40 швидка доставила тернополянина Анатолія Козака після аварії – чоловіка збив автомобіль.

Потерпілого оглянули профільні медики та рекомендували ряд обстежень. Проте обстежень чоловік так і не пройшов, натомість за якийсь час потрапив додому. Вже звідти того ж дня його забрала швидка в обласну лікарню. Врятувати тернополянина не вдалося: отримані в аварії травми були не сумісні з життям. Він помер зранку наступного дня.

Свої відповіді на запитання: “Чому чоловіка не госпіталізували та не рятували в лікарні швидкої допомоги” є і в медиків, і в рідних. Лікарі переконують, що тернополянин категорично відмовився від обстежень і в супроводі рідних без попередження покинув медзаклад. Дружина загиблого визнає, що пішли самі, але тому, що їй ніхто не повідомив про травми чоловіка, а лікарів за весь час, що була у відділенні (зі слів жінки це півгодини – авт.) не було.

Власне, події того дня та дії кожної зі сторін й аналізувала спеціальна комісія в складі:

– голова комісії – Ярмоленко О. М., заступник начальника відділу охорони здоров`я та медичного забезпечення;

– секретар комісії – Пискливець Т. І., головний спеціаліст сектору медико-профілактичної роботи відділу охорони здоров`я та медичного забезпечення;

– члени  комісії:

Ахтемейчук Н. М. – головний юрисконсульт сектору правової експертизи проектів документів управління правового забезпечення;

Лисак С. В. – міський позаштатний травматолог відділу охорони здоров’я та медзабезпечення, лікар-травматолог Тернопільської міської комунальної лікарні №3;

Паламар С. А. – заступник головного лікаря з лікувальної роботи Тернопільської комунальної міської лікарні №2;

Шкула А. П. – депутат Тернопільської міської ради; Шараськіна В. А. – депутат Тернопільської міської ради.

– Комісія провела чотири робочих засідання. Ми вивчили пояснення всіх медпрацівників, які того дня контактували з тернополянином. З кожним спілкувались, відтворили всю хронологію подій, – каже депутат міськради Андрій Шкула. – Вивчили внутрішні документи, накази, інструкції. Вивчали документи на місці. Опитали дружину загиблого. Ми об’єктивно, наскільки змогли, – бо ж не слідчі, проаналізували ситуацію. Причина проблем в приймально-діагностичному відділенні того дня погана організація робочого процесу. Лікарня швидкої допомоги – ургентний заклад, куди везуть тернополян з усього міста. Відділення має працювати, як годинник. Але так не було. Вини медпрацівників в смерті чоловіка нема, але вони частково відповідальні за те, що потерпілий з жінкою покинули медзаклад. Утримувати силою чи силою обстежувати закон не дозволяє, але належне інформування з боку вищого медперсоналу та спостереження за потерпілими має бути. А 29 липня, як ми встановили, що у приймально-діагностичному відділенні не було чергового лікаря. Його функції виконували травматолог та нейрохірург, але вони в той час чергували й у своїх відділеннях. Крім того, займалися й іншими. Тобто, на місці не було лікаря, який би адекватно пояснив рідним про травми чи здійснював би належне спостереження за постраждалим…

Крім організації роботи відділення, є зауваження й до дій медперсоналу.

– Комісію створили за розпорядженням міського голови, і це говорить про те, що міська влада готова аналізувати такі ситуації та виявляти недоліки, чи працювати на випередження проблем, – каже голова комісії Ольга Ярмоленко. – У цій ситуації я і комісія висловлюємо співчуття сім’ї з приводу втрати. Комісія перевірила всі факти щодо надання допомоги цьому громадянину в лікарні, провела зустріч з родичами. Були недопрацювання не медичного характеру, які не вплинули на смерть людини, бо травми були не сумісні з життям. Щодо тих проблем, які ми виявили, ми дали рекомендації на усунення. Крім того, ми рекомендували вжити заходів до тих медпрацівників, які порушили певні інструкції з надання допомоги чи спостереження чоловіка на догоспітальному етапі.

Цей випадок стане причиною перевірки й інших приймально-діагностичних відділень міських лікарень, аби в майбутньому такого не було.

Комісія встановила:

1. Смерть гр. Козака А. П. наступила в результаті травми несумісної з життям, отриманої в ДТП 29.07.2016 року.

  1. Прямої вказівки зі сторони персоналу лікарні залишити медичний заклад не було.
  2. Рішення покинути медичний заклад жінка прийняла самовільно під впливом чоловіка та родичів, аргументуючи це відсутністю належної інформованості від медперсоналу лікарні про важкість, деталі та наслідки травми та належного динамічного медспостереження від медперсоналу.
  3. Первинний огляд чергових нейрохірурга та травматолога не відповідали локальним догоспітальним протоколам надання меддопомоги хворим після ДТП (в записах чергових лікарів відсутні показники АТ, PS, хворий у стані середньої важкості супроводжувався на обстеження молодшим медперсоналом).

Рекомендації:

1. До головного лікаря Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги (ТМКЛШД ) Чайківського Я. Ф. вжити міри дисциплінарного характеру через неналежну організацію роботи приймально-діагностичного відділення.
2. Головному лікарю ТМКЛШД Чайківському Я. Ф.: – Забезпечити цілодобову наявність лікарського медичного персоналу приймально-діагностичного відділення ТМКЛШД; – Вжити заходи дисциплінарного характеру до Вінічук М.М., яка склала графік чергувань медперсоналу в приймально-діагностичному відділенні на липень 2016 року; – Вжити заходи дисциплінарного характеру до ургентних лікарів – травматолога Нездропи О. В. та нейрохірурга Гайди Т. Т.; – Вжити заходи дисциплінарного характеру до середнього медперсоналу, який працював в приймально-діагностичному відділенні медзакладу за час перебування пацієнта в лікарні, а саме: Боднар Г. Д. та Пилипів І. А.
3. Відділу охорони здоров’я та медзабезпечення Тернопільської міськради здійснити перевірку роботи приймально-діагностичних відділень лікувальних закладів міста до 01.09.2016 року.

 

На Тернопільщині провели в останню путь бійця батальйону “Київ”

У популярному серед мам Старому парку просять встановити качелі