Під приводом начебто написання інтерв’ю шахрайка планувала замінити справжні радянські ордени на фальшиві.
З Черкас до Тернополя – саме таку відстань подолала шахрайка заради кількох орденів. Жінці вдалося увійти в довіру до тернополянки та навіть потрапити до квартири. Проте вчинити задумане не змогла. У власниці орденів у ході розмови нова знайома викликала підозру. Про це вона розповіла братові і той викликав правоохоронців.
За словами заявниці, на вулиці до неї підійшла жінка, яка представилася журналістом. Вона повідомила, що має завдання від однієї з місцевих бібліотек написати статтю про її батька – громадського діяча, депутата Верховної ради УРСР.
У дворі будинку спілкуватися відмовилася, казала, що матеріал повинен бути великим, з різними спогадами родичів, бо інтерв’ю планують надрукувати у книзі про видатних особистостей Тернопільщини.
Жителька обласного центру погодилася і вони домовилися зустритися безпосередньо у квартирі. Наполегливість незнайомки дещо збентежила місцеву мешканку. Тому вона зателефонувала до родича, аби той перевірив правдивість слів “журналістки”. Брат пішов спочатку по бібліотеках, потім у архів та музеї. Відповідь у всіх була одна – нікого нікуди не посилали на інтерв’ю, а грошей для видавництва книги немає.
Навіть знаючи, що незнайомка видає себе не за ту, ким представилася, тернополянка з нею зустрілася. Прийшли до оселі і правоохоронці.
Гостя не змогла показати жодних документів, які б засвідчували її приналежність до журналістики. Проте в сумці у незнайомки правоохоронці побачили кілька орденів “Трудової слави” та орден “Трудового червоного прапора”. Вони виявилися підробкою. Шахрайка зізналася, що планувала поміняти їх на оригінали під час розмови з жертвою. Про те, що такі нагороди є у тернополянки, жителька Черкас дізналася із публікацій про її покійного батька.
Наразі правоохоронці перевіряють зловмисницю на причетність до схожих злочинів, повідомляють у секторі комунікацій Тернопільського обласного управління Нацполіції.
Подію внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 15 частина 3 ККУ – замах на вчинення злочину є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця та 190 частина 1 – шахрайство. Триває слідство.