Парадокси профтехосвіти: у районах Тернопільщини не можуть набрати учнів на спеціальність швачки

Країні потрібні швачки і сантехніки, а випускники хочуть стати тільки бухгалтерами або юристами

Якщо у Тернополі один із закладів профетхосвіти набирає учнів на спеціальності кравця, закрійника і швачки, то у районах бажання навчатися швейній майстерності виявили всього 20 осіб: у Шумському районі прийняли 4 заяви, у Підволочиському – 15, а в Заліщиках прийняли всього 1.

Оскільки в усіх училищах області і разом не набирається 25 осіб, потрібних для створення хоча б однієї групи, фінансувати швейну спеціальність з обласного бюджету не будуть, повідомила начальник обласного управління освіти і науки Ольга Хома.

«Інша, озвучена Міністром освіти і науки Гриневич затребувана професія це сантехнік. Сьогодні виявили бажання відкрити ліцензію у Чортківському вищому професійному училищі. Зараз в Міносвіти оформляють для них ліцензію і така спеціальність там буде створена з 1 січня», – зазначила Ольга Хома.

Окрім того, в області є 11 закладів профетхосвіти,  готують машиністів, трактористів, комбайнерів, які належать до переліку найзатребуваніших професій 2016 року. Проте відомо, що сучасної техніки, тракторів чи комбайнів ці заклади не мають, тому не можуть забезпечити потрібний на сьогодні рівень освіти.

-

This website uses cookies.