Шанс на безкоштовне навчання отримають лише 1766 вступників у професійно-технічні училища області.
Тож тепер замовником пільгових місць є тернопільські обласна і міська ради, які із своїх бюджетів мають профінансувати як діяльність усіх ПТУ на своїй території, так безкоштовні місця для найкращих учнів.
Через це кількість пільговиків скоротили на 20%. Ми покажемо вам, як обласна влада Тернопілля планує зменшити регіональне замовлення у кожній галузі, у порівнянні із тим як фінансували державне замовлення у 2015 році за рішенням Міністерства освіти і науки України.
Загальні спеціальності для усіх галузей: за планом МОНУ – 415 осіб, ОДА – 229 осіб;
Електротехніки: МОНУ – 205 ос., ОДА – 200 ос.;
Будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи: МОНУ – 357 ос., ОДА – 257 ос.;
Автомобільний транспорт: МОНУ – 105 ос., ОДА – 100;
Швейне виробництво: МОНУ – 55, ОДА через неможливість набрати хоча б одну групу учнів – 0;
Сфера обслуговування: МОНУ – 225 ос., ОДА – 130 ос.;
Громадське харчування: МОНУ 547 ос., ОДА – 536 ос.;
Торгівельна комерційна діяльність: МОНУ – 25, ОДА – 0;
Сільське господарство: МОНУ – 336 ос., ОДА – 314 ос.;
Для фінансування регіонального замовлення з обласного бюджету Тернопілля для 1766 учнів потрібно 33 млн. 554 тис. грн. Після затвердження цього замовлення на постійній комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту комісії, його мають розглянути на сесії обласної ради 20 липня.
Однак вступна кампанія уже триває і ПТУ області досі не знають, на яких умовах зараховувати учнів на навчання. До того ж, якщо депутати не встигнуть чи не захочуть розглядати це питання наступної сесії, учням та керівництву училищ доведеться почекати, допоки депутати повернуться з відпусток і зберуться на сесію у вересні.
This website uses cookies.