У період нересту ловити рибу можна лише на одну вудочку і у спеціально відведених місцях.
З 1 квітня, перш ніж іти на риболовлю, мешканцям Тернопільщини радять ознайомитися з правилами та місцями, де можна ловити рибу. Розпочинається період нересту. Працівники “Тернопільрибоохорони” розповідають, що такі обмеження триватимуть до 10 червня, повідомляє ТВ-4.
Також кажуть, що в цей період рибалити можна буде лише на одну вудку з одним гачком чи спінінгом в спеціально відведених місцях. Цього року їх список розширили.
В “Тернопільрибохороні” нагадують: розпочинається період нересту, а тому з 1 квітня до 10 червня ловити рибу заборонено.
– Рибалки, надіюсь, вже знають, що вступає в силу наказ про нерестову заборону. Який починається від 1 квітня і закінчується 10 червня 2016 року. Дія цього наказу поширюється на всі рибногосподарські водні об’єкти з природним відтворенням водних біоресурсів та водні об’єкти, які входять до меж природозаповіднього фонду. Забороняються любі бурові, вибухові роботи, днопоглиблювальні роботи, видобуток піщано-гравійної суміші на водних об’єктах та в межах території природоохоронної смуги. Також забороняється ходіння любих видів плавзасобів, – розповідає заступник начальника “Тернопільрибохорони” Сергій Сеник.
Виходити на воду можуть лише човни рибоохорони або судна, які мають на це дозвіл. Що стосується рибалок, то, попри заборону, потіха для них буде, адже є у наказі, який вийшов 18 березня 2016 року, є визначені місця, де можна рибалити. Безпосередньо у Тернополі можна рибалити на правому березі озера від причалу “Ветеран” до стоянки катера, по лівому – від причалу і до бази “Гарт”. Також можна рибалити попри берег від дамби до петриківського мосту, у відкритому гідропарку “Топільче” та на водоймах біля острівця “Чайка”. Мешканці області можуть ознайомитись із такими місцями у додатку до наказу.
– Відповідно до цього наказу, в визначених місцях вилов риби дозволяється однією плавковою вудкою з одним гачком, або донною вудкою. А також одним спінінгом. В першу чергу звертаємось до рибаків, для того і відкривалося більше місць для проведення аматорського рибальства, щоб ми мали більше інформації про порушення цих правил любительського і спортивного рибальства. Надіємося, відповідно, на їхню допомогу. Є телефон гарячої лінії 27-70-34, так що я звертаюсь, якщо будуть десь виявлені правопорушення цих правил, то щоб рибаки зверталися, – каже заступник начальника “Тернопільрибохорони” Сергій Сеник.
Рибалок-порушників штрафуватимуть у розмірі від 2 до 6 неоподаткованих мінімумів, а також міра покарання залежатиме від того, який збиток нанесено.