Поляки готові вкласти 10 мільйонів доларів у відновлення Червоногородського замку

Відновленням Червоногородського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава, зацікавилися польські інвестори.

замок-нирків3До 20 квітня у Заліщицькій районній державній адміністрації готуватимуть історичну довідку про ці пам’ятки і згодом її передадуть польській юридичній компанії, яка на міжнародному рівні шукатиме спадкоємців замку і костелу.

Якщо законних власників встановити упродовж 3 місяців не вдасться – поляки зможуть інвестувати у відновлення історико-культурних пам’яток.

Іноземці зацікавилися замком і костелом у Заліщицькому районі, тому що останнім ними володів польський шляхтич Кароль Понінський. Тож дбаючи про сучасний стан будівель, інвестори відновлюватимуть польські пам’ятки. Заразом, іноземці намірилися вкладати кошти у нашій області в альтернативні джерел енергії.

замок-нирків2«Я поки що не можу назвати ім’я польського інвестора, але, звичайно, незабаром громадськості воно буде відоме. На цих вихідних у Заліщики завітав представник польської юридичної фірми, яка буде займатися пошуком спадкоємців. Ми обговорили усю можливу співпрацю, але це всього лиш була перша наша зустріч. Попередньо, на відновлення замку і костелу потрібно близько 10 млн. дол. У цю суму входитиме і ремонт майже 100 м дороги перед пам’ятками і вкладання бруківки перед замком і костелом.

Поляки хочуть інвестувати у Заліщицькому районі, бо їх зацікавило спорудження вітрових електростанцій на схилах Касперівців, Синькова і теплової електростанції, з використанням сонячної енергії, поблизу Ниркова. Після відмови кременчуцьким інвесторам у спорудженні гідроелектростанції на Джуринському водоспаді про це більше мова не йде і з іншими інвесторами», – розповів голова Заліщицької районної держадміністрації Борис Шипітка.

Окрім інвестицій у відновлення історичних пам’яток та виготовлення електроенергії поляки намагаються налагодити співпрацю із заліщицькими сільгосвиробниками. Зокрема, іноземці готові надати свою техніку та насіння, аби виростити на нашій землі сою і кукурудзу.

Світлана КРИЧКІВСЬКА

Фото Бориса Шипітки

Автор: galasКоментар до: “Поляки готові вкласти 10 мільйонів доларів у відновлення Червоногородського замку

  1. Игорь Токарь
    04.04.2016 з 21:34

    Давно пора провести реставрацию Червоногрудского замка…. Место красоты необыкновенной!…Был там лет 8 назад… обе башни замка запущены и на грани падения.. Одна я слышал уже упала.. Костел рядом в руинах.. водопад и пойма реки исключительно красивы..Дай бог тем, кто восстановит это для людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *