У Тернополі на Алеї зірок хочуть вшанувати підпільника, який діяв у брежнєвські часи

Ряд громадських діячів Тернополя та представників творчої інтелігенції звернулися до влади міста з проханням належним чином вшанувати відомого дисидента та почесного громадянина нашого міста Степана Сапеляка.

Громадські діячі пропонують відкрити на Алеї зірок пам’ятну відзнаку на честь Степана Сапеляка та назвати його іменем одну з вулиць міста.

Відповідні пропозиції озвучені у відкритому листі, направленому міського голові Тернополя та депутатам Тернопільської міської ради.

Лист підписали письменник Богдан Мельничук, заслужений діяч мистецтв України Орест Савка, художники Богдан Ткачик, Євген Удін та ряд інших.

Для довідки:

Богдан Сапеляк народився 26 березня 1951 року у селі Росохач Чортківського району, помер 1 лютого 2012 року у Харкові.

Був учасником підпільної “росохацької групи”, яка діяла на початку 1970-их рр.

У жовтні 1972 року Степан Сапеляк написав відкритого листа Леоніду Бреєжнєву та Володимиру Щербицькому,  у якому висловив незгоду супроти арештів та свавілля української інтелігенції.

22 січня 1973 року росохацька група у Чорткові встановила чотири жовто-сині прапори та розвішала прокламації до 55-ї річниці проголошення Четвертого Універсалу Української Центральної Ради.

Радянські ЗМІ звісно ж не писали про цю акцію, але розголос про подвиг росохацьких підпільників був по всій Тернопільській області, і не тільки.

Члени росохацької групи готувалися йти у збройне підпілля (зброя у них була в наявності), однак почалися арешти.

Першим арештували Степана Сапеляка. Його засудили до 5 років ув’язнення та 5 років заслання.

Після повернення із заслання жив і працював у Харкові.

-

This website uses cookies.