Забудову у Тернополі здійснюють настільки щільно, що потім виникають конфлікти між мешканцями сусідніх будинків
Пайовики Щепановського, які утворили житловий кооператив “Степана Бандери”, вкотре прийшли під міську раду з акцією протесту.
У четвер, 3 березня, на сесії міськради вони просили ніби і небагато. Але виконання їхніх вимог призводить до конфлікту із мешканцями кількох новобудов по вул. Вербицького.
Мова йде про облаштування під’їзної дороги до місця проведення будівництва.
Пайовики просили у міськради сприяння і скаржилися, що забудовники їх вже двічі кинули.
Спочатку вони стали жертвами Щепановського, потім уклали договір з іншою фірмою, внесли кошти і знову залишилися без грошей і без житла.
Після цього створили свій житловий кооператив “Степана Бандери” і уклали договір з фірмою “Явір-90”. Компанія виконує будівельні роботи і в кінці місяця кооператив оплачує будівельникам по факту виконаних робіт.
Проте, щоб зараз розпочати будівництво чергового блоку багатоповерхівки до місця забудови нема під’їзної дороги – з одного боку паркова зона, з інших – приватна територія.
Відтак, на будівельний майданчик неможливо доставити техніку та матеріали.
Пайовики просили депутатів вирішити це питання на сесії.
Але на сесію прийшли і представники кількох новобудов з вулиці Вербицького.
Зокрема, один з мешканців по вул. Вербицького, 22 виступив категорично проти надання під’їзної дороги для пайовиків Щепановського.
– Коли ми купували житло, нас запевняли, що до нашого будинку буде окремий заїзд, згідно із генпланом, – розповів чоловік. – А чому тепер через наш заїзд мають доставляти будівельні матеріали? Там дорога і так завантажена – таксі приїжджає, швидка, а якщо іще пустити будівельну техніку?
Чоловік також дорікнув пайовикам Щепановського тим, що вони спокусилися на дешеве житло і зовсім не подумали про те, як до нього під’їхати.
Проте, думки у мешканців вул. Вербицького все ж таки розійшлися. Були й такі, які погоджувалися на компроміс із постраждалими від будівельних афер пайовиками.
Звісно ж на умовах, що під’їзну дорогу вони потім повинні відремонтувати за свій кошт.
У міській раді також зійшлися на тому, що пайовикам потрібно допомогти. Але вони повинні взяти на себе зобов’язання відремонтувати дорогу, яку знищить важка будівельна техніка.